Парламент повинен приняти закон про підтримку промисловості, – Вілкул

За його словами, якщо парламентом і урядом не будуть прийняті відповідні заходи, Україна ризикує і зовсім втратити свій промисловий потенціал – запустити багато виробництв «з нуля» попросту не вийде, а це загрожує катастрофою для цілих регіонів і для мільйонів українців. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, падіння промислового виробництва в Україні з січня по липень 2015 року становитимуть 19,5%, а для окремих галузей, таких як видобувна та переробна, як металургійна та машинобудівна, втрати ще відчутнішою. 
Фактично на межі знищення дніпропетровський завод «Південмаш», флагман нашої ракетно-космічної галузі. 
– Підприємство відключено від водопостачання і практично – від електрики. Така ситуація не виникла б, якби завод отримав обіцяні урядом держзамовлення і реальну підтримку з бюджету. Крім ракет, тут готові були робити трамваї, трактори, навіть зброю і боєприпаси. У Кабмін регулярно відправляли листи з пропозиціями. Але реакції немає. Вважаю подібне ставлення злочином перед державою, – підкреслив Вілкул. 
Нардеп нагадав, що ним ще наприкінці минулої сесії був внесений пакет законопроектів з порятунку «ПІВДЕНМАШУ»: «І я маю намір вимагати від парламенту їх прийняття, а також звертатися до Президента з проханням вжити невідкладних заходів для збереження стратегічного виробництва. Запропоновані мною законопроекти передбачають погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками «ПІВДЕНМАШУ», її індексацію, а також забезпечення підприємства держзамовленнями ». 
Вілкул також нагадав, що для підтримки промисловості ним і його командою була розроблена програма «Нової Індустріалізації», суть якої полягає в підтримці та модернізації базових галузей промисловості, насамперед, гірничо-металургійній, і в прискореному розвитку пріоритетних галузей, серед яких – ракетно- космічна. 
– І ця програма розроблялася не в тиші кабінетів, а на підприємствах, з урахуванням пропозицій експертів і професіоналів. Її завдання – відновити нашу промисловість, створити нові робочі місця, забезпечити зростання зарплат і, як наслідок, зростання пенсій, – резюмував він. 

clipnews