Юні закарпатські гандболістки боролись за нагороди на Youth Handball Festival (ФОТО)

Загалом, даний фестиваль, окрім гандболу, проходив ще з таких видів спорту як футбол, баскетбол та волейбол. Всього у змаганнях прийняло участь понад 300 команд з 32 країн (Індія, Єгипет, Тайвань, Фінляндія, Фарерські о-ви, Турція, Литва, Арабські Емірати, Білоруси, Голландці та багато інших цікавих країн). Закарпатську область та всю Україну у даних змаганнях з гандболу представляли команди СДЮШОР з гандболу «Карпати» (дівчата U16 U14 U12 та юнаки U12), а також команди U14 та U12 клубу СК «Діброва» Тячівського р-ну.

 

Якщо підвести підсумок, то всі закарпатські команди гідно представили Україну на фестивалі. Найкращого успіху досягли дівчата категорії U14 (в СДЮШОР з гандболу тренер Шукаль О.Г., а у СК «Діброва» Божук Ю.П.). Вигравши у суперниць з Білорусі, Голландії, Тайвані, Сербії та 3-х команд з Угорщини відбувся український фінал, де перемогу здобули представниці СДЮШОР з гандболу «Карпати», а другими відповідно стали тячівські дівчата. Слід відзначити у цій категорії відмінну гру воротаря Чіковані Теї, польових гравців Шукаль Мілани, Савко Елі, Гававку Анни, а серед тячівських дівчат кращим бомбардиром була Жолобович Олександра.

  

У категорії U16 (тренер – Чернов В.І.) дійшовши до фіналу закарпатки впевнено з великим рахунком перегравали суперниць з Угорщини, Словаччини, Голландії, Хорватії, Білорусії та ін.. Але у фіналі схрестивши свої сили з єдиною угорською командою з м. Матесалка, яка потрапила до фіналу, наші поступилися 4 м’ячами. На рахунок неодмінно зіграла «відмінна робота суддівської колегії», яка приклала всіх зусиль, щоб переможцем стала місцева команда. Тож наші дівчатка – срібні. Відзначились у змаганнях Гичка Вікторія, Шипляк Наталія, Шмідтко Еріка (воротар), Беке Габріелла, Кульнєва Анастасія.

  

У категорії U12 наші гандболістки виступили найгірше як ужгородські (тренер Беке Д.О.) так і тячівські (тренер Божук Ю.П.). Але це наймолодші наші учасниці, і саме головне у даних змаганнях було здобути впевненість та певний досвід для подальших виступів. Непогану гру дівчатка обидвох команд показали в іграх із командами з Тайванню, Нідерландів, Хорватії та Угорщини, але трохи поступались їм у техніці гри. Відповідно посіли ужгородці – 5 місце, тячівці – 6 місце. Найкращими серед юних спортсменок були Сенинець Юліанна, Гавриш Настя, Марко Емілія.

   

У категорії юнаків U12 ужгородські хлопці вперше приймали участь у міжнародних змаганнях, але з кожною грою грали впевненіше і впевненіше (тренер-Шайбаков А.Є). Хочеться відзначити, що за перший рік, який займаються юнаки, у них є вже певні досягнення і прослідковується певний почерк гри. Але найкращу гру юнаків, є надія, ми побачимо у найближчому майбутньому. Кінцевий результат змагань – 5 місце. Протягом всього фестивалю досить хорошу гру показували капітан команди Беке Данієль, Булина Богдан та воротар – Шайбаков Нікіта.

  Побажаємо нашим закарпатським спортсменам подальших перемог і надалі гідно захищати честь області та всієї України на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.Портал ГК “Карпати”

clipnews