В Ужгороді відбувся творчий вечір письменниці Христини Керити (ФОТО)

Модератором свята став голова Закарпатської організації Спілки письменників України Василь Густі, який, у першу чергу, переказав вітання від колег по перу з багатьох міст країни. Письменник назвав Христину Кериту, поезія якої високо цінується, квіткою в букеті поетес крайової спілки.

Чудову людину, педагога, керівника літературного гуртка загальноосвітньої школи № 6 імені В. Ґренджі-Донського, ювілярку прийшли привітати колеги та близькі – заступник голови облради Михайло Попович, начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Юрій Глеба, голова обласного комітету профспілки М.Мейгеш, директор ЗОШ № 6 Б.Кіштулинець та багато інших.

Привітати мисткиню завітали також колеги з кафедри української літератури Ужгородського національного університету. З теплими словами вітання виступила завідувач кафедри Валентина Барчан, а Надія Ференц представила коротку літературознавчу оцінку творчості Христини Керити і зачитала з десяток поетичних уривків.

За словами науковця, Христина Керита прийшла на філфак за покликом серця після медичного училища вже з довершеними гарними віршами, але дебютна  поетична збірка ювілярки «Березневі заручини» вийшла друком у 1981 році,  хоч рукописний варіант був готовий ще у 1976 році.

«Творче обличчя авторки визначають вірші про карпатську природу. Її талант дозволяє створювати казкові картини. В її поезії барвиста кольористика, багатий звукопис, тонко передані дотикові відчуття», – зауважує Надія Ференц. Авторка книги «Художній світ Христини Керити» стверджує, що про талант поетеси свідчать уже навіть назви її збірок: «Березневі заручини», «Чекання дива», «Одкровення», «На руїнах храму», «У долонях світанку», «У затінку літа».

Христина Керита має ліричний настрій на життя, дає своїм вихованцям радість і бажання творити. Привітати музичними композиціями вчительку завітали й учні, які виконали кілька пісень – деякі з них на слова ювілярки.

Святкової атмосфери творчому вечору надав також спів народного артиста України Петра Матія, який також має у своєму репертуарі кілька пісень на слова Христини Керити та її чоловіка Василя Вароді.

Під час вечора Христина Керита сама продекламувала кілька власних поезій та поділилася з присутніми своїми відчуттями. «Люблю свої роки. Мені цікаво бачити світ у шістдесят. Далі теж цікаво», – переконана ювілярка.


Іванка Когутич


МедіаЦентр УжНУ

clipnews