Жертвами “президентської різанини” в Кот-д’Івуарі стали більше 1000 людей (фото)

Збройні сили Кот-д’Івуара, що залишилися вірними Лорану Гбагбо, який програв вибори президента, утримують президентський палац і відбили будівлю місцевого телецентру.

Війська відчайдушно опираються “Республіканським силам” новообраного глави держави Алассана Уаттара, які намагаються зайняти економічну столицю західноафриканської держави – Абіджан.

У зіткненнях в місті Дукуе на заході Кот-д’Івуара вже загинули більше тисячі людей. За даними правозахисників, величезна кількість трупів лежать просто на вулицях, деякі з людей застрелені, інші – зарізані ножами. Десятки тисяч людей були змушені залишити місто, рятуючи своє життя.

Представник урядової армії Альфонс Гуано по телебаченню звернувся до сил безпеки із закликом розбити вщент прихильників Уаттара, які вже контролюють більшу частину мегаполіса. Він заявив, що напередодні миротворці ООН захопили будівлю телецентру, але вірні Гбагбо солдати відбили її.

За даними очевидців, запекла перестрілки в Абіджані в районі президентського палацу і армійських казарм триває. У центральній частині міста молодь громить і грабує магазини.

Кривавий конфлікт в Кот-д’Івуарі виник після проведення другого туру президентських виборів у грудні минулого року.

Лоран Гбагбо і Алассан Уаттара по черзі оголосили себе переможцями виборів.

Світова спільнота, ґрунтуючись на даних спостерігачів ООН, визнала законним лідером Кот-д’Івуара Уаттара. Однак Гбагбо, який перебував при владі з 2000 року, назвав підсумки голосування нелегітимними і відмовився залишати посаду.

З березня армія Гбагбо почала застосовувати проти своїх супротивників зброю. Рада Безпеки ООН ухвалила в четвер резолюцію, покликану покласти край насильству в Кот-д’Івуарі, оголосивши санкції проти Гбагбо і його найближчого оточення.

Своїх миротворців до Кот-д’Івуару відправила серед інших держав і Україна.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Гбагбо віддати владу Уаттара. Генсек підкреслив, що всі винні у порушенні прав людини в Кот-д’Івуарі мають бути притягнуті до відповідальності перед міжнародними законами.

clipnews