Закарпатська прокуратура знає якими будуть судові рішення ще за місяць до їх винесення

На початку квітня редактор газети «Вісті тижня – центр» Микола Кошута звернувся до Президента України Віктора Януковича, як гаранта Конституції щодо захисту його від прокурора, який, на думку журналіста, є одним із замовників замаху на його життя.

 

Це резонансне відкрите звернення опублікували провідні українські ЗМІ.

 

Проте особливо цікавою стала реакція на нього з боку Закарпатської обласної прокуратури. Офіційну позицію щодо згаданої події висловила прес-секретар Обласної прокуратури Закарпаття Вікторія Роман у коментарі «Телекритиці» щодо відкритого листа до Президента. Зокрема, нею було заявлено наступне: «Взагалі-то Андрій Андрійович Малинич подавав до суду на Миколу Кошуту про захист честі, гідності та ділової репутації і виграв його цього року».

 

Дивною ця позиція виглядає хоча б тому, що справа за згаданим позовом прокурора до журналіста призначена до розгляду 27 квітня. Тобто, за 23 дні до судового засідання, офіційний речник обласної прокуратури заздалегідь заявляє про ще не винесене судове рішення саме на користь прокурора Малинича.

 

На прес-конференції головного прокурора Закарпатської області Анатолія Петруні, яка відбулась 21 квітня, журналіст Кошута попросив прокурора особисто прокоментувати таку позицію прокуратури краю, яка нічим іншим, ніж тиском на судові органи, не пояснюється.

 

Ось що з цього приводу відповів Анатолій Петруня:

 

– Дійсно ми, органи прокуратури, організували перевірку доводів, викладених у відкритому листі, відповідно вашої заяви, яка надійшла до органів внутрішніх справ щодо замаху на життя. В зв’язку з тим, що ви, вказали у заяві про причетність у цій події працівника органів прокуратури, то ми були зобов’язані провести цю перевірку, що ми й зробили. За результатами цієї перевірки було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно цієї особи, в решті ж – було прийняте рішення про порушення кримінальної справи і направлення її до органів внутрішніх справ для встановлення особи, яка вчинила ці дії. 

 

Що ж стосується коментаря прес-секретаря Обласної прокуратури, то згідно з рапортом, який подав на моє ім’я Андрій Малинич, дійсно існував позов до суду, де відповідачем є журналіст Микола Кошута. З його повідомлення виходило, що прокуратура, як орган, не є учасником у цьому процесі. З рапорту Малинича була отримана інформація про те, що рішення по цій судовій справі було прийнято. Про те, чи вступило таке рішення в законну силу, інформації у прокуратури не було. І наскільки мені це відомо, ви оскаржили це рішення.

 

І це не тиск на суд і не рекомендація суду – це був коментар стосовно рішення першої інстанції. Але офіційної позиції висловлено не було.

 

Таке пояснення заслуженого юриста виглядає абсурдним, адже прокурор як ніхто інший повинен знати, що поки судове рішення не розглянуто апеляційним судом, говорити про його законність не можна.

 

Нагадаємо, що 15 березня 2011 року на редактора газети «Вісті тижня – центр» та секретаря Закарпатської обласної організації Національної спілки журналістів України Миколу Кошуту було вчинено замах, замовником якого журналіст вважає заступника головного прокурора м. Ужгород Андрія Малинича. Бездіяльність прокуратури, яка навмисно затягує порушення кримінальної справи за цим фактом призвела до того, що журналіст був змушений звернутись з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича.

 

Як результат на сайті «Телекритики» з’явився коментар прес-секретаря Закарпатської обласної прокуратури Вікторії Роман на цей лист. Тож, виглядає, до небажання прокуратури розслідувати цю справу, додався ще й своєрідний тиск прокуратури на Закарпатський суд з метою винесення неправомірного рішення на користь прокурора Малинича.

 

Василь ГАЙДУК

clipnews