Закарпатська обласна санепідстанція попереджає: вміст нітратів в овочах перевищує допустимі норми

Всю городину необхідно ретельно мити, відрізати всі зіпсовані ділянки овочів, слідкувати за свіжістю, зрізати шкірку з огірків, бо саме там накопичуються нітрати.


Санепідстанції Закарпатської області вже з появою перших овочів починають лабораторний контроль за вмістом нітратів. В цьому році першими були огірки, редиска, цибуля-перо, щавель, петрушка, кріп, капуста, часник, салат, помідори, що реалізується населенню через торговельну мережу (ринки, магазини).


Крім вмісту нітратів лабораторії санепідстанцій обов’язково вимірюють вміст залишкових кількостей пестицидів, які не є природними для грунтів, а також рослинної продукції, і вносяться вони людиною з метою боротьби з хворобами рослин, з бур’янами. На визначення вмісту залишкових кількостей пестицидів досліджувалося 14 зразків рослинної продукції, в жодному випадку не було перевищень нормативних показників ( мг/кг).


Як повідомила Закарпаття онлайн завідуюча токсикологічною лабораторією Закарпатської обласної санепідстанції О. Пономарьова, станом на 15-е квітня 2011 р. лабораторні вимірювання вмісту нітратів проводилося у 84 зразках ранньої рослинної продукції. Основна частина овочевої продукції була відібрана спеціалістами санепідстанцій в порядку вибіркового контролю. Справа в тому, що на ринках регулярний лабораторний контроль за вмістом нітратів здійснюють лабораторії управління ветеринарної медицини.


З загальної кількості досліджених зразків у 8-ми випадках (редиска – 4, цибуля-перо -1, петрушка – 1, салат -1, кріп – 1, салат-1) вміст нітратів перевищував допустимі норми, так звані МДР (максимально допустимий рівень). Всі зразки овочів, за винятком однієї проби редиски, відбиралися на ринках, а вказана проба редиски відібрана в супермаркеті ″Сільпо″ в м. Ужгороді на ул.. Г. Свободи. На керуючого супермаркетом складений протокол про порушення санітарних норм.


Головний державний санітарний лікар м. Мукачеве п. Ревчук В.М., враховуючи масове надходження ранньої рослинної продукції на ринки міста, направив директорам всіх ринків приписи стосовно посилення лабораторного контролю таких харчових продуктів, бо саме в м. Мукачеве 4 зразка ранньої рослинної продукції мали вміст нітратів з перевищенням МДР.


Рослинна продукція, де вміст нітратів перевищує МДР до 2-х разів від допустимих показників, придатна для їжі людей за виключенням хворих та дітей. Є способи використання таких продуктів, які зменшують надходження нітратів в організм людини. Це відварювання, приготування багатокомпонентних гарнірів, салатів. З 8-ми видів продукції з вмістом нітратів, що перевищував допустимі рівні, у жодному зразку він не становив більш 2-х МДР.Закарпаття онлайн

clipnews