Вперше з 1959 року на Кубі дозволили приватну власність

Делегати VI з’їзду Комуністичної партії Куби ухвалили програму соціально-економічного розвитку країни. Відтепер мешканцям острова дозволено, зокрема, купувати і продавати нерухомість.

Деталей про те, як саме здійснюватиметься продаж нерухомості, поки що не представлено. Однак глава Куби Рауль Кастро попередив, що влада не допустить концентрації нерухомості в одних руках.

Приватна власність на нерухомість на Кубі була скасована після революції 1959 року. З того часу кубинці могли тільки передавати свої будинки у спадок дітям або обмінювати житло, проте система обміну була дуже складною.

Всього в економічній реформі Куби нараховується приблизно 300 пунктів. Серед інших запропонованих заходів – скорочення мільйона робочих місць в держсекторі, а також децентралізація сільськогосподарського сектора.

Кубинська влада визначила “незворотність соціалізму”, окресливши при цьому як основні напрямки роботи економічний розвиток країни та поліпшення якості життя населення. Партія планує підтримувати іноземні інвестиції в різних формах, а також людей, які займаються “самостійною працею”.

Спеціально для контролю за прийдешніми змінами буде створена комісія.

clipnews