Велосипед, який не падає (відео)

Американські дослідники з Корнельського університету вигадали велосипед який не тільки не падає, але і може довгий час пересуватися без пасажира. Про це група вчених повідомила у журналі Science.

Незвичайну стійкість двоколісного екіпажу, який іноді може проїхати без пасажира ще певну відстань, пояснив французький математик Емманюель Карвальо ще в 1987-му році. За його словами, тут працюють два принципи механіки. Перший – це принцип гіроскопічного руху, завдяки якому провідне колесо, обертаючись, коригує відхилення велосипеда від вертикального положення. Друге – це “ефект стежки”, який, до речі, примушує магазинний візок або валізу на коліщатках повертати колеса в ту сторону, в яку її або його тягнуть.

Натомість, американські дослідники заявили, що жодна із згаданих механічних обставин в даному випадку не працюють. Працює третє колесо, що обертається проти руху (і не торкається землі). Може бути, це теж гіроскопія, що змушує велосипед нахилятися при русі в потрібну сторону, щоб не впасти.

За словами винахідників, з їх конструкції можна зробити повноцінний велосипед-неваляшку.

clipnews