Україна дозволить завозити автомобілі “секонд-хенд” з Європи

Київ готовий лібералізувати імпорт до України автомобілів “секонд-хенд” з Європейського Союзу.

“Що стосується автомобілів “секонд-хенд”, тут ми формулу знайшли”, – повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П’ятницький по завершенню 16-го раунду переговорів про створення зони вільної торгівлі з ЄС.

“Щодо автомобілів, очевидно, це будуть норми, пов’язані із захистом, які дозволять в той чи інший момент фактично зупиняти той чи інший імпорт, який перебільшуватиме певний рівень. При цьому зрозуміло, що з нашого боку буде лібералізація доступу”, – сказав він.

За його словами, Київ пропонує схему, відповідно до якої в Україні отримають розвиток галузі, пов’язані з автомобільною промисловістю, зокрема, виробництво комплектуючих.

“Знаєте, можна лібералізувати все що завгодно, але крім всього цього, є обсяги виробництва, є робочі місця, і люди просто повинні елементарно одержати роботу, доходи тощо”, – зауважив чиновник.

Він підкреслив, що при цьому не йдеться про примушення європейців інвестувати в розвиток такого виробництва.

“Інвестувати в цю галузь може хто завгодно, не одержуючи жодних привілеїв з боку держави, і вони дістають можливість доступу на європейський ринок. Ну, умовно кажучи, якщо ви до нас експортуєте автомобілів на 1 млрд доларів на рік, то будьте ласкаві через якийсь час вийти на те, щоб на 100 млн доларів комплектуючих вироблялось в Україні і купувалося в Україні”, – пояснив П’ятницький.

На його думку, запропонована формула захищатиме не конкретних виробників, а галузі в цілому, зокрема, нові підприємства і підприємства малого і середнього бізнесу.

Як відомо, Україна почала переговори з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі в березні 2008 року. Сторони планують завершити переговори до кінця цього року.

clipnews