Президент Польщі все ж таки приїде вшанувати жертв Смоленської трагедії

Президент Польщі Броніслав Коморовський не збирається скасовувати запланований на 11 квітня візит до Росії через скандал зі зміною таблички на меморіалі жертвам авіакатастрофи під Смоленськом.

Коморовський планує разом з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим вшанувати пам’ять жертв Смоленської катастрофи. Утім, місце, куди обидва президенти покладатимуть квіти, до сьогодні ще не визначене.

Радник польського президента Томаш Наленч назвав “бездушним” вчинком заміну росіянами таблички з написом на камені, встановленому на місці падіння польського літака.

“Я не уявляю собі, аби два президенти, будучи в Катині, на з’явилися на місці авіакатастрофи та не вшанували пам’ять жертв”, – додав він.

Наленч також висловив думку, що табличку на камені замінили без вказівки Кремля.

Раніше представники опозиційної партії “Право і справедливість” заявили, що очікують на скасування візиту Коморовського до Росії через інцидент із заміною таблички. Ярослав Качинський, лідер партії і брат-близнюк загиблого в авіакатастрофі президента Польщі Леха Качинського, відмовився поминати брата з владою, яка “плазує перед Москвою”.

Нагадаємо, перші заходи із відзначення роковин Смоленської трагедії розпочалися зі скандалу. Виявилося, що росіяни без відома поляків замінили табличку на меморіальному камені на місці катастрофи, виключивши згадку про те, що делегація їхала на відзначення 70-х роковин Катинської трагедії.

Родичі жертв назвали дії росіян “приниженням поляків”, а МЗС Польщі заявив, що глава держави не буде покладати квіти під замінену табличну під час візиту до Смоленська 11 квітня.

10 квітня минув рік з дня страшної авіакатастрофи під Смоленськом, яка забрала життя 96 польських високо посадовців, серед яких був і президент Лех Качинський із дружиною Марією. За висновками російської сторони, безпосередньою причиною катастрофи визнано рiшення екiпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами – недолiки в забезпеченнi польоту та пiдготовцi екiпажу. З боку Польщі слідство у справі триває.

clipnews