Понад 40 людей стали жертвами вибуху терористів-смертників у Пакистані

Понад 40 людей стали жертвами вибуху, що пролунав у неділю 3 березня в центральному Пакистані, кількість поранених перевищила 100 осіб, повідомляє телеканал DawnNews з посиланням на представників місцевої влади.

За інформацією ЗМІ, два терориста-смертника вибухнули в натовпі віруючих, які зібралися на релігійне свято в суфийському релігійному комплексі в місті Дера Газі Хан на півдні провінції Пенджаб.

У момент вибухів на території комплексу перебували кілька тисяч осіб. За інформацією лікарів, стан багатьох поранених важкий, повідомляє телеканал.

Поки жодне з діючих в Пакистані терористичних угруповань не взяло на себе відповідальність за цю акцію. Місцева преса вважає, що атака могла бути організована однією з радикальних сунітських угруповань.

У Пакистані діє кілька радикальних сунітських угруповань (найвідоміше з них – “Лашкар-е Джангві”), що виступають за перетворення Пакистану на “чисто сунітську державу”. Члени цих угруповань здійснюють атаки на місця прощі мусульман-шиїтів і мусульман-суфіїв. Радикали оголосили практику поклоніння святим місцям “язичництвом”.

Останнім часом пакистанські сунітські радикали нерідко проводять спільні акції разом з угрупованням Техрік-е-е Талібан Пакистан (Рух талібів Пакистану).

clipnews