Перечинська РДА незаконно відібрала землі у лікувального комплексу – прокуратура порушила кримінальну справу

За інформацією начальника відділу нагляду за додержанням земельного законодавства прокуратури області Миколи МОКРЯНИНА, у ході перевірки, проведеної в порядку здійснення правозахисної діяльності у сфері земельних відносин, прокуратура виявила численні порушення вимог Земельного кодексу України з боку службових осіб Перечинської РДА та відділу Держкомзему в Перечинському районі.
Встановлено, що наприкінці листопада 2009 року посадовці Перечинської РДА, перевищуючи свої службові повноваження, погодили із Держкомземом в Перечинському районі та видали незаконні розпорядження, якими вилучили у Лумшорського ДП ЛОК „Полонина” Закарпатського товариства по туризму і екскурсіям «Закарпаттурист» земельні ділянки рекреаційного призначення загальною площею 0,5139 га. Ця земля знаходиться за межами села Лумшори, на території Туричківської сільради.
Прокурор додає, що вилучення вказаної категорії земель належить до компетенції Кабінету Міністрів України.
Після цього, працівники Перечинської РДА, грубо порушуючи вимоги ряду статей Земельного кодексу України та Закону „Про державну експертизу землевпорядної документації», без зміни цільового призначення землі та без обов’язкової державної експертизи, спільно з Держкомземом в Перечинському районі, видали незаконні розпорядження про безоплатну передачу даних земель у власність трьом громадянам.
Надалі громадянам, котрі отримали ці ділянки незаконно виготовили і державні акти. Хоча, як зазначає Микола Мокринин, згадані земельні ділянки не підлягали безкоштовній приватизації та наданню у власність для комерційної діяльності.
Таким чином, внаслідок протиправних дій службових осіб Перечинської РДА та відділу Держкомзему Перечинщини, земельні ділянки рекреаційного призначення загальною площею 0,5139 га та нормативно-грошовою оцінкою понад 80 тис.грн незаконно перейшли у власність вищезазначених громадян, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.
Прокуратурою області порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень та службового підроблення посадовцями Перечинської районної державної адміністрації та відділу Держкомзему у Перечинському районі.


Прес-служба прокуратури області
clipnews