ООН схвалила резолюцію про боротьбу з ядерним тероризмом

Рада Безпеки ООН 20 квітня схвалила резолюцію, що закликає держави вжити спільні зусилля з метою запобігання і припинення актів ядерного тероризму.

Документ, співавторами якого виступили сім держав, у тому числі Росія і США, продовжує на 10 років мандат комітету, створеного на підставі резолюції 1540 Ради безпеки ООН від 2004 року. Цей комітет забезпечує регулярний контроль у галузі запобігання потрапляння зброї масового знищення (ЗМЗ) на “чорні ринки” і до рук терористів.

У схваленому документі вказується, що комітет повинен надавати Раді щорічну програму роботи до кінця травня кожного року. Крім того, в резолюції міститься заклик до держав-членів Об’єднаних Націй, які ще не надали свої звіти про хід виконання резолюції 1540, невідкладно зробити це.

Завданням резолюції РБ ООН 1540 та її комітету є забезпечення скоординованої міжнародної протидії “чорним ринкам” ЗМЗ та пов’язаних з ним технологій і матеріалів. За словами експертів, при цьому документ не підміняє інші механізми в галузі нерозповсюдження і не перешкоджає науково-технічної взаємодії в мирних цілях.

clipnews