«20 років усі говорили, що це необхідно робити. Місяць тому я звернувся до опозиції, профспілок з листами про те, щоб вони надали свої пропозиції, але ніхто не відповів. Зараз ми представляємо свої документи», – зазначив Тігіпко.
Він повідомив, що в законопроектах вперше зафіксовано поняття гарантованої заробітної плати, поняття мінімальної заробітної плати приведено у відповідність до міжнародних стандартів, змінені норми контролю підприємств у сфері трудових відносин і передбачено посилення відповідальності роботодавців, зокрема, за виплату зарплати на рівні нижче мінімальної або пізніше від встановленого терміну.
У результаті запровадження таких змін уряд очікує збільшення відрахувань до всіх соціальних фондів, а також легалізацію заробітних плат і робочих місць. «Ми завдяки таким нормам зробимо все, щоб формалізувати відносини працівників і роботодавців. Для нас це надзвичайно важливо, адже люди часто працюють, не маючи жодних угод, на «рабських» засадах, без будь-якої соціальної захищеності», – зазначив Тігіпко. Він також додав, що законодавство про легалізацію зарплат може принести 50 млрд грн до усіх соціальних фондів, зокрема до Пенсійного фонду.
Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що уряд планує протягом наступного місяця провести консультації з роботодавцями щодо цих законопроектів, вислухати їхні пропозиції, доопрацювати документи і після цього передати їх на розгляд до парламенту. Сергій Тігіпко також звернувся до журналістів з проханням включитися в роз’яснення суті заходів, які пропонує уряд. «Для нас дуже важлива ваша об’єктивність і ваші підходи. Тому що в цій сфері є серйозні резерви і без вашої допомоги включити їх ми не зможемо», – підкреслив він.
Міністерство соціальної політики України