І гріх, і сміх…

Де чисто? Всі знають – там, де не смітять. Коли в Ужгороді з’являється найбільше сміття? Ні для кого не секрет, що темної пори, коли вранці добираємося до роботи, то всі чудово бачимо, на який суцільний смітник перетворилися наші вулиці, площі та сквери нічної пори. Хто смітить? Зрозуміло, що люди. Де буває найбільш людяно нічної пори? Ясна річ, що біля тих магазинів, що торгують цілодобово. Який контингент населення туди найбільше сунеться? Ті, кого мучить спрага, котру простою водою не вгамуєш – лише «вогняною». А п’яному, як говориться, начхати на все, коли оковита задурманила голову, все решта – до гузиці…


Місцеві ЗМІ неодноразово писали про нічні бешкети сп’янілої молоді у самісінькому центрі міста – на площі Поштовій, в альпінарії та у скверику, обмеженому вулицями Довженка, Ракоці та Крилова. А все тому, що тут розташований магазин з цілодобового продажу алкоголю, власницею якого ЗМІ вперто називають голову правління регіонального відділення УСПП в Закарпатській області, директора ТОВ “Ужгородський замок” Маргариту Мощак. Така ж сама неприваблива картина й біля інших торгівельних закладів з цілодобовим доступом до оковитої.


Свого часу терпець у міської влади урвався. Ужгородський міськвиконком, яким тоді керував Сергій Ратушняк, 1 жовтня минулого року прийняв рішення «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв», яке дозволяло продаж оковитої лише від 10.00 до 20.00. Потім це рішення зазнало певних змін. Новий міський голова Віктор Погорєлов, йдучи назустріч тим, у кого зранку голова тріщить, дозволив продавати «похмільне» від 8.00.


Та останній цвях у труну «напівсухого закону» було забито рішенням суду, яке вступило в силу 21 березня ц.р. Судовий позов подав, а відтак виграв директор ТОВ «Дастор-Ужгород» Роберт Горват. Йдучи йому назустріч, суд постановив: продавати алкоголь можна цілодобово. Відповідно – цілодобово можна цю горілку купляти, напуватися і свинячити. Але якщо свідлої доби свинячити не дуже й то вдасться, бо і перехожі можуть стати на заваді, і міліційські патрулі подекуди ходять, то вночі – гуляй душа, як заманеться. Бо порядні люди цієї пори сплять, а міліцейські патрулі самі здебільшого у нічних кав’ярнях сидять, бо так їм і тепліше, і безпечніше…


А тепер до новини першої: «У середу, 6 квітня, об 11.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція членів оргкомітету акції «Чисте місто». При цьому повідомляється: «Основним завданням акції є залучення максимальної кількості ужгородців до питань санітарного стану міста. Організатори також ставлять за мету повернути ужгородцям почуття відповідальності за чистоту міських вулиць, і протистояти проявам вандалізму, неохайності, недбайливого ставлення до майна міської громади».


І хто ж до цього закликатиме? Тримайтеся міцніше: Роберт Горват, директор ТОВ «Дастор-Ужгород»^ Маргарита Мощак, Голова Правління регіонального відділення УСПП в Закарпатській області, директор ТОВ “Ужгородський замок”…


В резульаті маємо і гріх – від бурхливої підприємницької діяльності Роберта Горвата та Маргарити Мощак, і сміх – від того, як вони агітуватимуть громадськість боротися проти наслідків їхньої ж грішної діяльності.


До новини другої. Останнім часом вийшли десятки публікацій, відеосюжетів та радіопередач, які таврують ганьбою знесення історичної будівлі на площі Театральній в Ужгороді і зведення на її місці (під виглядом «реконструкції) якогось архітектурного монстра. Разом із знищенням «під корінь» тої сцени, на якій проводилися різноманітні концерти та інші культурно-масові заходи від радянських часів – аж до першого Новорічного свята, проведеного «під погорєловським патронатом». Яке стало і останнім, бо тієї сцени вже нема, а що натомість буде – не знає ніхто, крім того, хто тут хазяйнує.


Гріх? Ще й який. Але вчора читаємо повідомлення:


« 6 квітня, в Ужгороді об 15:00 на пл. Театральній відбудеться акція-перформанс «СТОП архітектурному свавіллю!». Метою акції є привернення уваги громадськості та місцевої влади до проблеми руйнування історичного вигляду міста а саме історикоархітектурного обличчя м.Ужгород.


У ході акції, організованої ініціативною групою, – учасниками проекту «Академія практичної адвокації» – буде висвітлено актуальну проблему міста та занепокоєння молоді стосовно того, що скоро Ужгород втратить свій історичний вигляд, а разом з тим і культурні надбання й інтерес туристів. Буде продемонстрована театралізована сценка, яка покаже ставлення влади до будівель, що несуть історикоархітектурну цінність (привабливість). А також, будуть виголошені вимоги громади до місцевої влади, які разом із офіційним зверненням передадуть у Міську Раду Ужгороду. Активісти запрошують всіх небайдужих громадян та ЗМІ прийти і підтримати акцію».


Якщо на цей заклик відгукнеться і до цієї акції долучиться чи не найбільш «небайдужий» громадянин, а заразом ще й депутат міської ради Іван Волошин – ото буде сміху! Бо місцеві ЗМІ вперто доводять, що саме він і є господарем того архітектурного свавілля, під стінами якого якраз і проходитиме «антисвавільна» акція.Віктор Балог

clipnews