Гагарін знову стартував з Байконура

З космодрому Байконур у Росії на Міжнародну космічну станцію (МКС) стартувала ракета-носій “Союз-ФГ” з пілотованим космічним кораблем “Союз ТМА-21 “. Корабель отримав власне ім’я “Гагарін”, оскільки запуск присвячений 50-річчю польоту Юрія Гагаріна.

До складу нової експедиції на МКС війшли росіяни Олександр Самокутяев, Андрій Борисенко та американець Рональд Гаран.

Запуск ракети-носія було здійснено 5 квітня о 02:18 за московським часом (01:18 за Києвом). Старт пройшов у штатному режимі.

Стиковку космічного корабля з МКС планується провести в автоматичному режимі 7 квітня о 3:18 за московським часом (02:18 за київським).

Талісманом і індикатором настання невагомості нової експедиції на МКС стала іграшкова собачка, яку взяв з собою в політ командир корабля Самокутяев.

Політ екіпажу триватиме близько півроку. За цей час космонавти приймуть два американських шатли і три російськихі вантажних корабля. Крім того, планується здійснити вихід у відкритий космос за російською програмою. У ході експедицій МКС-27 і МКС-28 планується реалізувати 725 сеансів у рамках 50 наукових експериментів.

Відзначимо, що спочатку старт “Гагаріна” був призначений на 30 березня. Проте 13 березня стало відомо, що запуск переноситься через виявлені неполадки роботі блоку зв’язку і комутації “Квант-В “. Виявилося, що вийшов з ладу один із конденсаторів, який використовується у приладі. Прилад було замінено.

clipnews