Запитання журналіста, яке ледь не вартувало життя

Наступного дня в Ужгороді на секретаря Закарпатської обласної організації Національної спілки журналістів, редактора газети «Вісті тижня-центр» Миколу Кошуту було вчинено замах.

Коли журналіст разом з дружиною їхав у власному автомобілі по одній з ужгородських вулиць, ледь не сталася транспортна пригода. Водій під час руху виявив, що у автівки відмовили гальма.

На станції технічного обслуговування при огляді несправного автомобіля з’ясували, що гальмівна система автомобіля журналіста Кошути була пошкоджена зловмисниками, які зробили надріз на одному із гальмівних патрубків.

Після такого висновку фахівця журналіст офіційно звернувся до міліції з приводу замаху на його життя.

При цьому у заяві з приводу того, хто може бути причетним до підготовки та вчинення цього злочину, журналіст небезпідставно називає прізвище заступника прокурора міста Ужгорода Андрія Малинина.
Тож, наводимо дослівно запитання журналіста Миколи Кошути та відповіді на них начальника ГУ МВС Віктора Русина:
– В контексті вашого виступу про взаємодію із ЗМІ. У мене є два запитання. По-перше, у відповідності до вимог п.4ст.94 КПК України. Повідомлення у ЗМІ про злочини чи правопорушення вважається офіційним повідомленням про факт вчинення злочину. Чи можете повідомити про кількість перевірок за даними публікаціями та прийнятих рішеннях? Та чи повідомляєте ви редакціям ЗМІ про результати таких перевірок?

– Весь Інтернет, вся преса, яка видається в Закарпатській області, я маю на увазі обласні видання, постійно моніторяться працівниками і надаються мені на розгляд ті негативні моменти, як ви кажете фактажні, які висвітлює преса по негативу працівників міліцій. У 2010 році було таких 15 негативних публікацій, де було показано, як працівники міліції, особливо працівники ДАЇ, порушують правила дорожнього руху при обгоні транспортних засобів чи не виконують службових завдань при проведенні перевірки, і притягнуті до дисциплінарної відповідальності і надані редакціям відповіді, що на такі публікації, які надходять ми однозначно відповідаємо тим видавництвам.

Що стосується по площі Театральній, по факту порушено кримінальну справу і ведеться розслідування, але ж ви прекрасно розумієте, що є проблема по встановленню свідків, очевидців, які були там. Не всі хочуть давати покази.

– Якщо треба приклад, то 5 жовтня минулого року на прес-конференції один із чиновників повідомив, про злочинні дій з боку організованого злочинного угрупування, до якого входить і працівник прокуратури, йдеться про Андрія Малинича, де вони вчинили фінансові махінації з кредитними коштами, це близько трьох мільйонів доларів. Про це писали місцеві ЗМІ…

– По цим двом банкам, по об’єктах, які фігурували в отриманні кредитів нами зібрані всі матеріали і направлені в обласну прокуратуру для прийняття рішень.

На думку М.Кошути, саме питання про махінації з фінансовими ресурсами двох ужгородських банків на прес-конференції 14 березня, стало приводом активності злочинного угруповання з метою його фізичного знищення.

clipnews