Замки Західної України здивують гостей ЄВРО-2012 (фото з висоти пташиного польоту)

«Підгорецький замок по праву вважають перлиною європейської архітектури. Замок створив відомий венеційський архітектор Андре дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Унікальність об’єкту полягає в поєднанні ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Він є зразком так званих «італійських» парків, і вважається найгарнішим і чи не єдиним в Україні парком такого типу. Унікальність Золочівського замку в тому, що він єдиний в Європі має украплення XVII століття. А його Китайський палац – найдавніший в Європі із 3-х існуючих. Європейців здивує Олеський замок, який представляє рідкісні мистецькі об’єкти XIV-XVIII ст. Крім того, підвалини цього замку були закладені ще в часи Київської Русі. Усі ці три замки більше 10 років входять до відомого туристичного проекту під назвою «золота підкова Львова», – розповів Борис Возницький. Європейців здивує європейське мистецтво XIV-XVIII ст. і в Палаці Потоцьких (м.Львів), який нещодавно був відреставрований. «Раритети нашої галереї – це Жорж де ла Тур, який їздить по всьому світі, нещодавно був у Нью-Йорку, Токіо, паризькому Луврі. Це єдиний твір знаменитого автора, який існує на теренах колишнього СРСР. Є твори Гойї, Ліотара, які вважаються рідкістю в Європі», – зауважив він.

Водночас, за словами відомого музейника, замки Львова необхідно підтягувати до належного рівня. З цією ідеєю Борис Возницький планує звернутись до Кабінету міністрів. За словами директора галереї, яка нараховує 16 об’єктів області, музеї і замки України до Євро-2012 мають виглядати на європейському рівні.

Нагадаємо, в туристичні маршрути Євро-2012 приймаючого міста Львів включено 7 древніх замків: Олеський замок (містечко Олесько, 1327 р.), Старосільський замок (с.Старе Село, 1584 – 1589 рр), Свіржський замок (с.Свірж, 1427 р.), Замок Жолкевських (місто Жовква, 1594 -1606 рр), Золочівський замковий комплекс (місто Золочів, 1634 р.), «Підгорецький замковий комплекс» (село Підгірці, 1635-1640 рр), Бродівський замок (місто Броди, 1630-1635 рр). Туристам покажуть також руїни «Високого замку» у Львові, що знаходиться у однойменному парку міста та розташування «Низького замку».


1. Замок в Дубно
Замки України
2. Фортеця під Збаржем
Замки України
3. Старий замок в Кам’янці-Подільському
Замки України
4. Замок в Кременці
Замки України
5. Замок в Меджибожі
Замки України
6. Олеський замок
Замки України
7. Замок в Острозі
Замки України
8. Замок в Підгірцях
Замки України
9. Замок в Почаєві
Замки України
10. Замок в Старому селі
Замки України
11. Фортеця в Ужгороді
Замки України
12. Замок Любарта в Луцьку
Замки України
13. Замок Паланок в Мукачево
Замки України
14. Замок в Жовкві
Замки України
15. Фортеця в Хотині
Замки України


clipnews