Захід про стан в Лівії: “прийшов час діяти”

Президент Франції Ніколя Саркозі за підсумками надзвичайного саміту в Парижі підтвердив, що західні військові літаки вже виконують операції зі встановлення безпольотної зони над Лівією, передає BBC.

Саркозі повідомив, що французькі військові літаки вже запобігають атаки військ лівійського лідера Муаммара Каддафі на Бенгазі, оплот лівійських повстанців. За його словами, Каддафі знехтував ультиматумом, який йому поставило міжнародне співтовариство.

Саркозі зробив ці заяви за підсумками саміту глав країн Європи, США і арабських держав у Парижі, на якому обговорювалася ситуація в Лівії.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що у відношенні Лівії “прийшов час діяти”. Муаммар Каддафі, за словами Камерона, порушив положення резолюції ООН про припинення вогню.

До розвідувальних польотів над Лівією приєдналися також італійські літаки. Італія поки надає тільки свої військові бази для міжнародної операції, спрямованої на здійснення резолюції Радбезу ООН щодо закриття повітряного простору над Лівією, проте у разі потреби, готова буде брати участь в цих акціях з власними засобами, заявив прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі.

clipnews