Закарпатка „кинула” державний банк на 125 тиcяч доларів США

Виявилось, що для оформлення кредиту жіночка подала підроблені документи про те, що вона нібито працює у приватного підприємця і отримує у нього зарплату, хоча це була неправдива інформація. Окрім того, як виявилось, реальна вартість будинку та земельної ділянки, для придбання яких спритна жіночка брала кредит становив 70 тис. доларів США. Тобто і тут вона вказала неправдиву інформацію.
З отриманих кредитних коштів громадянка Ч. купила вказаний житловий будинок та земельну ділянку, а залишок – 55 тис. доларів США, отримані протиправним шляхом, використала для будівництва сауни з метою її використання в комерційних цілях.
Внаслідок чого, – пояснює прокурор, – вчинила дії, спрямовані на набуття, володіння та використання коштів, одержаних внаслідок вчинення протиправного діяння, що передувало легалізації доходів.
Кредит вона дотепер не погасила, причому навіть не намагалася це зробити. Отже, внаслідок таких незаконних дій Закарпатському обласному управлінню ВАТ “Державний ощадний банк України” заподіяно матеріальну шкоду в сумі 125 тис. доларів США,
У зв’язку з тим, що Ощадний банк України є державним (100% акцій банку належить державі), неповерненням кредиту завдається шкода не лише інтересам банку, але і державним інтересам.
Тому, наприкінці січня 2011 року прокуратурою області порушено кримінальну справу по факту незаконного заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом ( за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України).
Прокурор додає, що такі випадки – непоодинокі.
Аналогічна справа порушена прокуратурою області на початку березня стосовно громадянина Є., який незаконного заволодів грошовими коштами вказаної банківської установи в сумі понад 125 тис. грн., (ст.ст. 191 ч. 5, 209 ч. 2, 358 ч. 3 КК України).


Прес-служба прокуратури Закарпатської області

clipnews