За комунізм на два роки до в’язниці

У Верховній Раді зареєстрований проект закону, що вводить кримінальну відповідальність за пропаганду комунізму. Законопроект внесений лідером партії “За Україну” В’ячеславом Кириленком.

Крім пропаганди комунізму, пропонується також заборонити публічне схвалення тоталітарної ідеології і практики нацизму і фашизму. Аналогічно поза законом хочуть поставити заперечення або виправдання злочинів проти людства.

Карати порушників пропонується або штрафом від 8,5 тис. до 17 тис. гривень або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Як повідомляє прес-служба партії “За Україну”, крім того Кириленко пропонує заборонити виготовлення і розповсюдження матеріалів, спрямованих на пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму.

За словами депутата, комуністичний тоталітаризм засуджений у резолюціях ПАРЄ “Про злочини комунізму та необхідність їхнього засудження” 2006 року, “Возз’єднання розділеної Європи” 2009 року, резолюції Європарламенту “Про європейську свідомість та тоталітаризм” 2009 року, Празькій декларації “Про європейську свідомість та комунізм” 2008 року.

“Тому Україна повинна услід за всією Європою вжити всіх необхідних заходів для недопущення пропаганди комуністичного тоталітаризму, в тому числі і шляхом внесення необхідних змін до законодавства”, – зазначив Кириленко.

clipnews