Віктор Русин вперше у цьому році зустрівся з журналістами

На початку прес-конференції, представникам ЗМІ представили нового начальника відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації – Ганну Валюк. За словами Віктора Русина, пані Ганна отримала у 2010 році нагороду, як кращий журналіст року, а тепер вона буде контактною особою між працівниками МВС в Закарпатті та журналістами.

Перша в цьому році зустріч начальника міліції та журналістів стала приводом для підбиття підсумків за рік служби Віктора Русина на посаді. Тож не обійшлось без статистики.

Як повідомили журналістам на прес-конференції, за 2010 рік в Закарпатській області був помічений ріст по реєстрації заяв та повідомлень про злочини – на 13%, порівняно з попереднім роком. Порушень кримінальних справ також було більше – на 21%, ніж у 2009 році. Проте тут варто відмітити, що більша частина кримінальних справ стосувались крадіжок, а кількість важких злочинів – як то вбивств чи зґвалтувань – була зменшена, завдяки профілактиці злочинів, яку регулярно проводять працівники закарпатської міліції. За два останні місяці порушено 1074 кримінальні справи, це з більш ніж 5 тисяч заяв, які надійшли до міліції протягом початку 2011 року.
Серед позитивних здобутків закарпатської міліції за останній квартал 2010 року та перші два місяці 2011 року, Віктор Русин відмітив те, що з 5343 заяв протягом трьох діб було прийнято рішення щодо 3163 заяв. Тобто 64% з усіх заяв, які надходили, були одразу ж опрацьовані працівниками міліції, які на місці події могли дати відповідну оцінку ситуації згідно чинного законодавства.
Також спостерігається тенденція до зменшення кількості відмовних матеріалів з прокуратури.
За два місяці у Закарпатській області було скоєно 5 вбивств, всі з яких розкриті. Також розкрито всі зґвалтування і майже всі розбійні напади. Суттєва кількість заяв, що надходять – це крадіжки з квартир та будинків. Проте за останній рік кількість таких злочинів зменшилась майже вдвічі. За словами Віктора Русина, причиною цьому є те, що працівниками міліції було затримано кілька злочинних угрупувань, які регулярно грабували оселі закарпатців.

За останні два місяці трапилось 12 випадків незаконного заволодіння автомобілями, всі з яких розкрито. Як повідомили журналістам на прес-конференції, в основному це старі радянські автомобілі.

Рівень ДТП зі смертельними наслідками за останні 2 місяці зменшився на 50%, ніж за перші 2 місяці минулого року. За минулий рік було затримано 6433 особи, які керували транспортом у нетверезому стані. Віктор Русин також наголосив, що, керуючись цією цифрою, можна уявити собі, яка кількість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками могла трапитись. Однак міліція продовжує профілактику і намагається зробити все можливе, щоб закарпатці могли почувати себе на дорогах безпечніше.

Начальник міліції також розповів про кадрові зміни, які відбулись в органах за останній час. З метою покращення якості кадрового складу в міліції, з УМВС за цей рік звільнено 72 працівника, 51 з яких пішли на пенсію, а двоє були звільнені за негативними мотивами.
Такою була статистика, яку повідомив представникам ЗМІ на прес-конференції Віктор Русин. Проте у журналістів з початку року накопичилось безліч запитань до начальника ГУ МВС в Закарпатській області. На деяких з них ми зупинимось детальніше у наступних публікаціях. Тож слідкуйте за новинами.

Крістіна Кузьменко

Владислав Вишневський

clipnews