В Україну повернувся “свинячий” грип

Вірус вже скосив Івано-Франківщину, де, за даними Мінздоров’я, на 50% перевищений епідемічний поріг (на 11% – на Луганщині).Хоча ще днями місцеві медики переконували, що спалаху грипу та ГРВІ можна не боятися, мовляв, критичний період минув. На межі епідемії і Київ – за пару днів кількість хворих зросла на 8% і зараз хворіють 25 тисяч киян. З кожним днем грипує все більше львів’ян і рівнян.Фіксуються випадки “свинячого грипу”. Сім кримчанок, пацієнток пологового будинку, підхопили цей вірус. Є такі хворі і в Києві, пише видання “Сегодня“.У львівській СЕС запевняють, що спалаху в місті немає. Але анонімно лікарі розповіли, що не встигають на виклики до тих, хто підхопив заразу. “Багато львів’ян захворіли з температурою під сорок, люди помирають від ускладнень. Схоже, пішла друга хвиля грипу”, – зізнався терапевт однієї з поліклінік. У Львові паніка – люди кинулися приймати препарати для профілактики грипу.У Києві, порівняно з минулим тижнем, захворюваність на ГРВІ виросла, але епідемію столичні лікарі не оголошують. “У столиці зараз до півтора тисяч викликів на день. У кількох пацієнтів підтвердився діагноз “свинячий грип”. Щоправда, далеко не всім, хто звертається з симптомами грипу, роблять аналізи на тип вірусу (відповідно, хворих “свинячою” версією зарази може бути більше) “, – розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Київської міськадміністрації Володимир Загородний.

Те, що по Україні активно ходить “свинячий грип”, підтвердив і головний санлікар України Сергій Риженко: “Нині дійсно вірус А/H1N1 витісняє вірус групи B (звичайний грип)”. Але одразу заспокоїв: мовляв, без паніки – лікарі вже знають, як лікувати інфекцію, що злякала усіх наприкінці 2009 року. А за два тижні, за прогнозами лікарів, усе остаточно заспокоїться, потеплішає, і хвороба відійде.
За даними Риженка, за цей сезон від ускладнень грипу померли 20 людей, що в 50 разів менше, ніж у 2009-2010 роках, коли в Україні була епідемія “свинячого грипу”. Жертв стало менше, на думку медиків, завдяки вакцинації і лікуванню “таміфлю”. Цього року вакцини проти грипу вкололи втричі більше людей, ніж минулого (600 тисяч українців).tsn.ua

clipnews