В Україні шукають землю Каддафі

Опальний лівійський лідер Муаммар Каддафі орендує землі сільськогосподарського призначення в Україні – таку неофіційну інформацію перевіряють у парламентському комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин.

Депутати шукають офіційного підтвердження чи спростування. Нині є доступними лише ті документи, що свідчать про наміри попереднього уряду виконати прохання Муаммара Каддафі про надання в оренду землі для вирощування сільгоспкультур, зокрема, пшениці, пише Радіо “Свобода”.

Чи завершилися ці перемовини підписанням угоди, стане зрозуміло коли надійде відповідь на офіційний запит, повідомив голова парламентського комітету з питань аграрної політики, депутат від Партії регіонів Григорій Калетнік.

“Я можу підтвердити, що така інформація дійсно циркулює по всіх структурах і по людям. Називають різні цифри, взамін на видобуток нафти. Я дав офіційний запит у Держреєстр, аби мені дали офіційну відповідь на цю інформацію, яким чином воно зареєстровано, якщо таке, дійсно, відбулося. Якщо відповіді не дадуть у місячний термін – це буде порушення, тоді вже будемо добиватися по іншому, через Генеральну прокуратуру”, – наголосив Калетнік.

У той же час колишній віце-прем’єр-міністр з питань Агропромислового комплексу, голова парламентської фракції “БЮТ-Батьківщина” Іван Кириленко запевнив, що немає жодної інформації про успішне завершення переговорів із Каддафі щодо оренди сільгоспугідь.

“Знаю, що переговори велися багато років, щоб на якихось умовах, чи спільного виробництва, чи за інших якихось можливостей, вирощувати сільськогосподарські культури були, але далі розмов, я не бачив ніяких документів, щоб це засвідчили”, – сказав Кириленко.

Експерти відзначають, що землі, що були б цікавими для Муаммара Каддафі повинні були б мати таку площу, що її не можливо було б здати в оренду таємно, принаймні, якщо це робити законно.

“Мова йшла десь про 100 тисяч гектарів. Щоб таку площу взяти одним шматком, абсолютно, виключено, бо землі розподілені між господарюючими суб’єктами. Не бачу можливості зробити таке швидко, потрібно багато часу. Міг би бути інший варіант: щоб якась структура переуступила свої корпоративні права, але я такого не бачу, ці холдинги у нас усі на виду. Не думаю, що це можливо”, – зазначив перший заступник голови Всеукраїнської спілки сільгосппідприємств Василь Ярошовець.

Доки в Україні розшукують “землю Каддафі”, санкції проти його режиму запровадили ООН, Євросоюз та США. Оголошено про ембарго на постачання до Лівії зброї і будь-яких матеріалів військового призначення, та про заборону на міжнародні поїздки Муаммара Каддафі та дев’яти членів його сім’ї і шести наближених. Крім того, заморожено зарубіжні активи Каддафі, його сина і ще чотирьох родичів.

clipnews