Ужгород: Енергозбереження чи збагачення окремих кишень?

Така інформація цими днями прокотилася містом і викликала хвилю обурення серед його мешканців. Про що власне мова — з’ясовувала обласна газета «Закарпатська правда».


Як відомо, нещодавно обласна влада виділила півтора мільйона з бюджету на енергозбереження в Ужгороді. Мова власне про те, щоб встановити автономне опалення в помешканнях тих малозабезпечених ужгородських родин, котрі не мають грошей на це і вимушені мерзнути. З тією ж метою 500 тисяч гривень передбачили і в бюджеті обласного центру, і таким чином планувалося, що фактично за виділені 2 мільйони можна буде обігріти близько 300-350 родин. Приблизно стільки ж сімей, до речі, якраз і числяться серед малозабезпечених, котрим ніяк не вдається вирішити проблему з обігрівом власних помешкань узимку.


Здавалося б – прекрасно, влада вирішить одну з найболісніших проблем Ужгорода. Але не все так просто… Цього тижня представник підприємства, котре встановлює «автономки», неофіційно розповів «Закарпатці», що мав із одним із заступників мера Ужгорода приблизно таку розмову. Заступник спитав:


– За скільки ти б поставив «автономку» в квартиру за такими й такими параметрами?


– Приблизно за 4-4,5 тисячі.


– А в 8 укладешся?


– ??? Та … вкладуся! 


Отже, мова йде про чистої води «відкати», які хоче отримати заступник міського голови, котрий керує цими питаннями. Причому «відкати» немалі, отак півмільйона із сотні квартир «набіжить»… 


З питанням, скільки коштуватиме встановлення «автономки» для квартири, «Закарпатка» звернулася до депутата Ужгородської міськради від Партії регіонів, директора ЖРЕР №5 Анатолія КОВАЛЬСЬКОГО, котрий встановив не один десяток «автономок» у квартирах будинків, які обслуговує очолюване ним підприємство. «Я встановив більше 200 «автономок» у квартирах на території ЖРЕРу. Максимальна сума, в яку нам це обходилося – 4-4,2 тис. грн. з усіма податками та відрахуваннями. Іноді вкладалися і в 3,6 тис., все залежить від особливостей помешкання» – розповів А.Ковальський.


Він додав, що на сьогодні суттєво спрощує і, відповідно, здешевлює ситуацію зі встановленням індивідуальних систем обігріву домовленість між міською владою та ВАТ «Закарпаттяобленерго» про те, що для малозабезпечених техумови від підприємства на встановлення «автономки» будуть видані безкоштовно, більше того, в тих техумовах не буде «забиватися» зайве навантаження (тобто, заплановане встановлення трьохзонних чи трьохтарифних лічильників). З огляду на все це про 8 тисяч аж ніяк не може йти мова, тим більше, що ціни на котли та радіатори  ніхто не змінював.


 


Богдан Кортик, «Закарпатська правда»
 

clipnews