Україні обіцяють землетрус: у Криму та Одесі – 7 балів, на Закарпатті – 5
Катастрофа в Японії виступила каталізатором для землетрусів у всьому світі. Вся справа у зміщенні земної осі майже на 10 сантиметрів, що загрожує зростанням кількості землетрусів, виверження вулканів, цунамі. Україні теж обіцяють досить сильні землетруси. Найгіршу долю пророкують Криму та Одесі (максимально – 7 балів) та Закарпаттю – 5 балів.


В Україні є три сейсмоактивні зони: Південне узбережжя Криму, Закарпатті (північно-східні Карпати) і найпотужніша – румунська зона Вранча, відгомони сильних струсів якої доходять і до нас, пише “Сегодня”.


Як розповів заступник директора Інституту геофізики НАНУ Олександр Кендзера, потужні землетруси магнітудою 7-7,2 відбуваються раз на 23-27 років. Останні були в 1977 і 1990 роках. А отже, такий струс вже можна чекати. І якщо потрібна енергія накопичилася, то японська катастрофа могла своїм виникненням спрацювати каталізатором. “Максимум такого струсу буде в Одеській області – близько 7 балів (“дуже сильний”- тріщини в стінах кам’яних будинків. В осередку самої зони хвилі можуть досягти максимальних 9-10 балів. – ред.)”, – пояснює Кендзера.


За словами завідувача відділом сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України Сергія Вербицького, це дійсно можливо, але передбачити – де, коли і з якою силою, не можна: “Будь-які катастрофічні землетруси впливають на всю землю. І якщо в якійсь із сейсмоактивних зон (в яких знаходяться осередки струсів) вже накопичилася енергія, пройшла, так би мовити, підготовка для землетрусу, то через японський жах воно може відбутися. Тобто ці події можуть спрацювати, як спусковий гачок, але рушниця вже повинна бути набита порохом. І буде землетрус саме такої сили, яким мав бути спочатку, не більше. Іншими словами, якщо в зоні Вранча накопичилася енергія для струсу магнітудою 7, то через Японію вона може статися раніше. А ось де накопичилася енергія і якої потужності – це просто неможливо спрогнозувати …”.


Нагадаємо, потужний землетрус стався в Японії 11 березня. У результаті землетрусу і викликаного ним цунамі в Японії, за попередніми даними, загинули до 10 тисяч людей. Точну кількість жертв і розмір матеріального збитку поки що назвати неможливо.


Сегодня

clipnews