У Північному морі знайшли німецьку субмарину часів Першої світової

Біля узбережжя Нідерландів в Північному морі знайшли німецький підводний човен часів Першої світової війни.

Субмарину класу U-106 виявили в жовтні 2009 року в 40 морських милях (74 кілометрах) на північ від острова Терсхеллінг, де військові проводили гідрографічні дослідження, повідомили у ВМС Нідерландів.

Тип судна був підтверджений у лютому 2010 року. Тим часом повідомлення про знахідку було опубліковано тільки зараз, тому що весь цей час німецька влада займалися пошуком рідних моряків, які були на борту підводного човна.

У Німеччині був також організований пошук самих моряків, яким, можливо, вдалося врятуватися. Чи увінчалися пошуки успіхом, не повідомляється. Але відомо, що німецька влада вирішила не піднімати човен з дна моря, а також залишити в його корпусі останки загиблих. Пізніше на місці затоплення судна буде проведена церемонія військового похорону.

Як з’ясували місцеві ЗМІ, субмарина класу U-106 завдовжки 71,5 метра і водотоннажністю 838 тонн вийшла в плавання в липні 1917 року. Командував судном капітан-лейтенант Ганс Хуфнагель. За час участі в Першій світовій війні екіпажу човна вдалося затопити британський есмінець Contest, а також пошкодити пароплав City of Lincoln.

Передбачається, що судно затонуло 8 жовтня 1917, підірвавшись на британській міні. Усього в роки Першої світової в німецькому флоті перебували на обліку 329 підводних човнів цього класу.

clipnews