У Берегові басейн з термальною водою кардинально відновлять

Схожа вода за складом і дією до берегівської термальної є лише в Ісландії поблизу Рейк’явіка та на острові Кунашир, що належить до Південних Курил. У вересні 2010 року директором УСБ «Закарпаття», яка належить центральній раді Всеукраїнського ФСТ «Колос» Міністерства АПКУ (збудована ще в 1970 році як тренувальний об’єкт олімпійського резерву СРСР), став депутат Берегівської міськради Олександр Лабойко.

Новий керівник заявив, що не лише поверне колишню славу басейну та зміцнить статус олімпійської бази, а ще й збудує кілька нових об’єктів. У бази (загальна площа критих приміщень 12 тис. кв. м, площа території 8,5 га, 4 термальні свердловини) не виявилося жодного приміщення, де би не протікав дах. Лагодження дахів обійшлося в 300 тис. грн. Відтак новий директор забезпечив подачу води до душових кабін із міської мережі (із якого резервуара водою раніше тут милися, краще не знати, як і того, що каналізаційні стоки зливалися просто в підвал). У готелі відремонтували номери, планують збільшити їх кількість, територію облаштували новими лавицями, забетонували сходи. По периметру водяної купелі замінюють бруківкою асфальтове покриття. А ще всю територію освітили ліхтарями, як і прилеглі до неї вулиці.

За кошти, які тут таки заробляються (басейн дав прибутку на мільйон гривень більше, ніж за аналогічний період із попереднім керівником), нині зводиться другий поверх площею 600 кв. м. Тут облаштують сучасні роздягальні, душові кабіни та туалетні кімнати, без чого неможливо говорити про елементарний комфорт, а також відкриється посттравматичний реабілітаційний центр для спортсменів.

Триває співпраця з інститутом теплотехніки, в контексті якої розробляється проект загальною вартістю близько 300 тис. у. о., що згодом дозволить обігрівати і саму базу, і будинки прилеглих мікрорайонів. Назріла нагальна потреба реконструювати спортивні зали, яких тут кілька — гандбольний, гімнастичний (від вологи він поріс грибками), важкої атлетики та борцівський (його 10 років тому п. Лабойко лагодив як спонсор, а тепер, уже на посаді директора, повністю відремонтував). В оновленому залі минулої п’ятниці вже пройшов Чемпіонат України з греко-римської боротьби.

Розпочавши широким фронтом відродження спортивної бази, вже витратили понад 1 млн. 200 тис. власних коштів. Тривають пошуки фінансової підтримки через Кабмін та Міністерство аграрної політики. Є сподівання, що фінансування буде: на поточний рік спорттовариство «Колос» із Києва планує перерахувати базі 1 млн. 750 тис. грн. для ремонтно-відновлювальних робіт, а також очікується отримати за рік близько 3 млн. грн. власних грошей.

У сміливих задумах господарника — збудувати кілька невеликих басейнів завглибшки 120—130 см, призначених для лікувальних процедур (нинішній басейн завглибшки 4 м), із різними температурними режимами. Олександр Лабойко вважає можливим реалізувати задумане вже за наступні два-три роки й забезпечувати одночасний комфортний прийом 400 відпочивальників, а це вчетверо більше, ніж сьогодні.

Л. С., фото В. Бедзіра

clipnews