Прокуратура Ужгорода повинна реагувати на порушення законодавства у міськраді

Чому секретар Ужгородської міськради перевищує повноваження й нехтує законами, проводячи засідання закритої комісії? Цього тижня засідала постійна комісія з питань законності правопорядку, регламенту та етики депутатів Ужгородської міськради, під час якої розглядалися питання щодо регламенту міськради.

Йшлося зокрема про те, що 5 сесію поспіль секретар ради В. Щадей не може «довести до розуму», тобто погодити та винести на розгляд уже давно розроблений регламент. Крім цього, комісія розглядала питання щодо роботи тимчасової комісії, яка була закрита ще 11 лютого.

Власне з цього приводу депутат від Партії регіонів в Ужгородській міськраді М. БУЛИНА підготував звернення на адресу прокурора міста Ужгорода І. Штефанюка та прокурора області А. Петруні з проханням розслідувати факти порушення законодавства посадовцем Ужгородської міськради VI скликання – секретарем ради В. Щадеєм. Підстави для звинувачень депутат наводить наступні.

«Згідно з чинним законодавством та рішенням сесії (копія звернення та посилання на всі рішення й закони наявні в редакції) створено тимчасову контрольну комісію ради «по вирішенню проблеми пасажирських перевезень в м. Ужгород» у складі депутатів: В.І. Щадей – секретар ради, голова тимчасової комісії ради, члени ради – Б.Є. Андріїв, Р. М. Буланов, І.І. Волошин, К.Л. Дацюк. Комісія мала вивчити ситуацію у сфері пасажирських перевезень, підготувати звіт про пророблену роботу та надати пропозиції». Як йдеться у зверненні, комісія здійснила аналіз, 7 разів засідала, слухала спеціалістів, разом з журналістами провела низку рейдів на різних автобусних зупинках, за різними маршрутами, зафіксувала скарги та пропозиції пасажирів.

Звіт про роботу комісії за дорученням міської ради мали оприлюднити 30 грудня 2010 на 2 пленарному засіданні ІІІ сесії, проте зробили це лише 11 лютого 2011-го! Звіт заслухали, резюмували про завершення роботи комісії, відтак проголосували за затвердження звіту, про що свідчить протокол та аудіозапис ходу сесії. Згідно з п. 4 ст. 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «…повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію». Відповідно, рішення ухвалили, роботу комісії припинили – і крапка.

Проте, як йдеться у зверненні М. Булини до прокурорів, «…членам постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики, головою якої я є, стало відомо, що всупереч чинному законодавству України 1 березня 2011 року відбулося незрозуміле засідання вищезгаданої тимчасової контрольної комісії, робота якої припинена ще 11 лютого 2011 року. На зборах приймалися незаконні рекомендації та рішення про продовження роботи комісії, про що свідчить протокол засідання цієї комісії».

«Вважаю дії екс-голови тимчасової контрольної комісії ради, секретаря ради В.І. Щадея порушенням законодавства України та, враховуючи вищенаведене, прошу провести розслідування на предмет перевищення службових повноважень секретарем міської ради – екс-головою тимчасової контрольної комісії ради «По вирішенню проблеми пасажирських перевезень в м. Ужгород» В.І. Щадеєм, а саме скликання та проведення останнім засідання комісії після прийняття рішення міської ради про завершення її роботи».

“Закарпатська правда”

clipnews