Опубліковані фото чергової “дачі Путіна”: VIP-курорт під вивіскою наукового центру (фото, відео)

Портал “Російський WikiLeaks” опублікував фотографії і навіть виклав відеоекскурсію по VIP-курорту на горі Фішт в республіці Адигея, який, за неофіційними даними, є черговою “дачею Путіна”.

Формально будівництво на схилах гори Фішт заборонено, оскільки це зона об’єкта всесвітньої природної спадщини “Західний Кавказ”.

Щоб обійти заборони, гірськолижну резиденцію Володимира Путіна побудували під виглядом полігону наукового центру “Біосфера”, яка має стежити за збереженням природного заповідника, пише у своєму блозі Віталій Шушкевич, партнер проекту “Російський WikiLeaks”.

У пресі цей об’єкт називався Місячною Поляною. На його території, за словами туристів, зведено чотири фундаментальних будівлі, зокрема шале на гірському схилі, є три вертолітні майданчики, антени зв’язку, ангар, чотири ратрака для вирівнювання лижних трас, гараж для них, стоять п’ять екскаваторів, будуються мала і велика канатні дороги.

Експерти спільної місії ЮНЕСКО та Міжнародного союзу охорони природи, які провели в квітні 2008 року інспекцію “Західного Кавказу”, у своєму звіті зробили уряду Росії таку рекомендацію: “Гарантувати, що Центр “Біосфера”, побудований на Місячній Поляні, буде використовуватися тільки для управління, дослідження та моніторингу об’єкту Всесвітньої спадщини або інформування відвідувачів і не буде перетворений у рекреаційний об’єкт “.

Проте, як пишуть блогери, насправді Місячна Поляна входить в структуру оздоровчого комплексу “Дагомис”, яким відає Управління справами президента Росії.

Через помилки, допущені в проекті та при виробництві робіт, вже зникла джерельна вода в місцевому джерелі. У підсумку в 2006 році перед Великоднем, коли Путін вирішив прилетіти до Місячної Поляни покататися на лижах, воду туди завозили вертольотами.

clipnews