Станція працюватиме дистанційно – всі показники можна буде побачити на спеціальній сторінці у мережі інтернет.
Метеостанція стала своєрідним подарунком від компанії БАСФ, що пропонує інноваційні засоби захисту рослин в Україні. “Користуватися приладом дуже просто, – розповідає маркетинг-менеджер Дмитро Максименко. – Він працює за допомогою сонячної батареї, що заряджає акумулятор. Всередині встановлена телефонна картка, яка щогодини, навіть вночі, передає інформацію на сторінку”.
“Прилад також можна запрограмувати на інші культури – овочеві, фрукти, – додає регіональний представник компанії БАСФ Олексій Бітюков. – Радіус дії приблизно 30 кілометрів навколо. Вся отримана інформація зберігатиметься на комп’ютері, отже для фермерів такий прилад в сучасних умовах – незамінний і корисний помічник”.
Станцію у роботі високо оцінили заступники директора “КарпатВинЕталон” Михайло Микулін та Федір Ковач. Директор СП “Котнар” Чаба Пейтер сказав, що обов’язково ділитиметься інформацією з фермерами району. “Я вже повідомив про новацію голову райради Андрія Бігарі, а в майбутньому рекомендуватимемо встановлювати подібні станції всім великим виробникам сільськогосподарської продукції. Адже від вирощеного врожаю та його якості залежить наш бізнес”, – додав підприємець.
Сьогодні у підприємства “Котнар” 163 гектари власних виноградників, що зростають на теплих південних схилах в районі с.Мужієво. Це ще досить молоді саджанці, тому доводиться використовувати виноматеріал з Одеської та Херсонської областей. Віриться, що через кілька років своєї лози буде достатньо, аби більше не купувати чужий виноматеріал. Чаба Пейтер велику надію покладає і на розвиток туризму в регіоні.
Зокрема, приводить до ладу старі підвали-пивниці, що вирубані у скелях вулканічних берегівських пагорбів. Ці об’єкти неодмінно стануть туристичною родзинкою краю і обов’язково ввійдуть до закарпатського винного шляху.
Олександр Ворошилов