На виборах в Естонії перемогла партія прем’єр-міністра

На парламентських виборах в Естонії, які відбулися у неділю, 6 березня, перемогла Партія реформ, яку очолює чинний прем’єр-міністр Андрус Ансіп. Про це повідомила Республіканська виборча комісія країни.

За Партію реформ проголосувало 28,6% виборців. Це відповідає 33 з 101 мандата в парламенті.
Наразі залишилося підрахувати приблизно п’ять тисяч голосів, але це вже не вплине на результати виборів.

На другому місці – опозиційна Центристська партія. За неї проголосувало 23,2% виборців, що відповідає 26 мандатам. Очолює центристську партію мер Таллінна Едгар Савісаар.

Партія IRL (Союз Вітчизни та Res Publica) на чолі з Март Лаар набрала 20,6% голосів (23 мандати). На четвертому місці – опозиційна Соціал-демократична партія з результатом 17,1% (19 мандатів).

Таким чином, тільки ці партії зуміли подолати п’ятивідсотковий бар’єр, необхідний для проходження до парламенту.

Партії “Народний союз” і партія “Зелених”, що входили до парламенту, набрали відповідно 2,1% і 3,8%. Російська партія Естонії набрала 0,9% голосів виборців.

Серед політиків найбільшу кількість голосів набрав голова Центристської партії Едгар Савісаар. Він випередив голову Партії реформ Андруса Ансіпа і міністра закордонних справ Урмаса Паета, що також є реформістом. Вони зайняли відповідно друге і третє місця.

Як повідомляється, у голосуванні взяли участь 573,3 тисячі осіб, або 62,9% від загального числа громадян, які мають право голосу.

clipnews