Як розповів Станіслав Сухан, ніхто не збирається ділити сільських голів на «своїх» і «чужих». Попри це треба називати речі своїми іменами: окремі з них мають клопоти з санепідемстанцією лише через власну недбалість та відсутність досвіду. Очевидно, сільським головам потрібно ефективніше розставляти пріоритети в цьому питанні, — переконаний голова райради. За його словами, у районі працює кілька підприємців, що вивозять сміття, однак це поки що не дає бажаного результату. Нині обговорюється питання про те, аби цим питанням займався єдиний більш потужний інвестор. На думку Станіслава Сухана, у нас поки нема цивілізованого збору сміття, а про завод з його переробки можна буде говорити не раніше 5 років. Непоганий досвід у цьому плані має Виноградівщина, де нещодавно відбулася координаційна рада, яку провів голова облради Іван Балога, — проінформував посадовець. Він також зазначив, що питання вивозу сміття та його утилізації стоїть в районі гостро, адже непростою є ситуація з районним сміттєзвалищем, що знаходиться в Дубрівці. На місцях необхідно згуртовувати депутатів, активістів, працівників об’єктів соціальної сфери, підприємців навколо прибирання сміття, — підсумував Станіслав Сухан.
Як поінформував заступник голови райради Петро Добромільський, наразі є 5 інвесторів, які готові взятися за збір та утилізацію сміття. За землю, де розміщуватиметься сміттєзвалище, доведеться сплатити мільйон гривень компенсації державі. Попередньо визначено, що це буде місце між Білками та Ільницею. У другому півріччі вже все остаточно вирішиться.
Голова райдержадміністрації Віктор Феєр запевнив, що найближчим часом визначаться з інвестором і питання утилізації сміття зрушить з місця. На згаданій території відбуватиметься його сортування та утилізація. За словами Віктора Феєра, на його доручення розроблено схему приблизно однакових ділянок території району, прибирання яких буде закріплено за сільськими радами, товариствами, підприємствами, об’єктами соціальної сфери тощо. Таким чином посилиться відповідальність за чистоту окремої частини громади.
Головний санітарний лікар Володимир Свіргун повідомив, що у лютому очолюваною ним службою надано припис сільським головам, що стосувався прибирання території села. За результатами аналізу його виконання виявлено, що зі скрипом цей процес проходить у Довгому, Лозі, Приборжавському, Іршаві, Кушниці. Оштрафовано Чорнопотіцького, Вільхівського, Загатянського сільських голів, де ситуація є найгіршою.
Кам’янський сільський голова Валерій Гангур запропонував не відкладати з місцем утилізації сміття, позаяк воно щороку накопичується. Коли вперше очолив громаду, вивіз понад 400 тракторів різноманітного непотребу з Хмільника. Доробратівський сільський голова Ірина Ваш закликала активніше до прибирання територій залучати працівників райавтодору у смузі доріг державного значення.
Відтак учасники наради обговорили проведення першості району з футболу. За словами голови райради Станіслава Сухана, де сільський голова на своєму місці, там і вирує нормальне футбольне життя. Район має непогані традиції у цьому плані. Команди «Боржава» з Іршави та «Бужора» з Довгого братимуть участь в першості області. Голова райдержадміністрації Віктор Феєр повідомив, що незабаром район матиме ще три штучні футбольні поля.
Начальник відділу спорту, сім’ї та молоді РДА Андрій Данканич наголосив на приведенні в належний стан футбольних полів. Також закликав розраховувати сили організаторів. Торік про участь у першості району заявили 16 команд. Після першого кола змагань на одну поменшало. Це додає неабиякого клопоту з календарним графіком.
Голова районної федерації з футболу Олександр Манойленко зазначив, що цьогоріч у першості братиме участь 18 команд, їх обслуговуватиме 9 суддів. Фінал зимової першості відбудеться 17 квітня в Заріччі.
Питання лавок та відгородження від поля глядачів на стадіонах порушив Василь Попович. Про забезпечення порядку під час змагань доповів заступник начальника райвідділу УМВС України в області Федір Петер.
Як з’ясувалося, є певні неузгодженості у співпраці депутатів райради із сільською радою у Дубрівці та Загатті. Голова райради Станіслав Сухан наголосив, що у таких випадках треба проявляти державницьку позицію та дбати про інтереси громади, а відповідно забути про власні інтереси, образи тощо.