МЗС запевнило, що жорстко відстоює інтереси українців в Росії

Міністерство закордонних справ України досить жорстко відстоює інтереси українців в Росії. Про це глава МЗС Костянтин Грищенко заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

“Ми відстоюємо послідовно інтереси наших співвітчизників у Росії так, як вони нам їх формулюють, а не так, як хтось намагається нав’язати ззовні”, – сказав Грищенко.

Коментуючи ситуацію навколо бібліотеки української літератури в Москві, глава МЗС підкреслив, що це питання піднімалося на всіх зустрічах делегацій двох країн, а також обговорювалося з його російським колегою Сергієм Лавровим.

За словами Грищенка, українська сторона “досить жорстко і чітко” поставила питання про безумовну необхідність забезпечити нормальне функціонування бібліотеки української літератури у Москві, для того, щоб забезпечити потреби українців у повному обсязі в цьому конкретному сегменті.

Глава МЗС також відзначив дисбаланс в тому, які є можливості для росіян в Україні та для українців в Росії.

“За радянських часів там жодної української школи не було, і ця ситуація продовжує бути такою і до сьогоднішнього дня. У той же час в України були тисячі російських шкіл. І хоча пропорції змінилися, але все-таки ми чітко розуміємо, що всі, хто хоче віддати свою дитину в російську школу, в принципі таку можливість мають”, – зазначив міністр.

clipnews