Майже половина росіян вважає себе і українців єдиним народом

42% російських громадян вважають українців і росіян одним народом. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Центром запобігання конфліктів та їхнього раннього попередження.

“42% російських громадян вважають українців і росіян одним народом. І очікують, що українці мають так само думати, мати ті ж політичні вподобання. Коли вони бачать, що в реальності це не так, іде негативна реакція і пошук винних”, – пояснив експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Водночас, в Україні, Молдові та Румунії ставлення суспільства до Російської Федерації коливається від нейтрального до позитивного. Утім, більшість румунів та значна частина громадян Молдови й України вважають, що влада Росії вдається до агресивної зовнішньої політики.

На думку авторів дослідження та незалежних експертів, його результати є неоднозначними. Вони свідчать, що ставлення різних націй до російської держави безпосередньо залежить від того, як саме офіційна Москва намагається впливати на них.

“Переважна більшість українців, усвідомлюючи свою національну ідентичність, доброзичливо ставиться до російської держави Однак ставлення росіян до України не є симетричним, і це викликає міжнаціональні непорозуміння”, – наголосив Горбач.

Українські учасники дослідження констатують, що ставлення українців до російської держави формується в умовах, коли провідні партії та державні діячі орієнтуються на московських колег, а в інформаційному, музичному та кінопросторі велику питому вагу має російський продукт. Така ситуація є загрозливою, вважає експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер.

“Є загроза прямої здачі національних інтересів, – зазначає вона. – Нинішнє керівництво держави свідомо чи несвідомо копіює моделі управління, які діють у Росії, та використовує їх у внутрішній політиці”.

Як повідомлялося раніше, 40% українців вважають нормалізацію відносин з Росією найбільшим досягненням нинішньої влади.

clipnews