Лівійські повстанці завдали авіаудару по силах Каддафі

Збройні сили Лівії зазнали нападу з боку повстанців у районі міста Бенгазі на сході країни, повідомляють офіційні лівійські ЗМІ з посиланням на військове джерело.

Як повідомляється, вертольоти і винищувач повстанців нанесли удари по позиціях лівійських підрозділів.

“Це є грубим порушенням заборони на польоти, введеної Радою Безпеки ООН”, – йдеться в повідомленні. Лівійські збройні сили були змушені відповісти нападникам. Про втрати сторін невідомо.

У той же час повідомляється, що над Бенгазі був збитий військовий літак. Він розбився на півдні міста, при падінні було чути звук розриву.

Тип літака, його належність і кількість членів екіпажу не уточнюються, також невідомо, якими саме засобами він був збитий.

Раніше у суботу, 19 березня, заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каї заявив, що дислокація лівійських збройних сил в безпосередній близькості від міста Бенгазі, оплоту повстанців, не порушує одностороннього перемир’я, оголошеного владою країни, і війська не збираються займати місто.

У самому Бенгазі, за повідомленням ЗМІ, в суботу гриміли вибухи. Повідомлялося, зокрема, що сили, підконтрольні лівійському лідеру Муамару Каддафі, піддали обстрілу західне передмістя Бенгазі.

Ще напередодні влада Лівії заявила про припинення всіх бойових дій проти бунтівників у зв’язку з прийняттям резолюції ООН. Лівійська влада запросила спостерігачів з Туреччини, Греції та Мальти для контролю за режимом припинення вогню.

Резолюція, ухвалена у четвер РБ ООН, передбачає закриття повітряного простору над Лівією для припинення авіаобстрілів повстанських сил і загибелі мирного населення. Рішення РБ ООН накладає заборону на польоти лівійської авіації, а також передбачає можливі бойові дії за винятком застосування наземних сил.

Нагадаємо, Франції наразі готує військове вторгнення до Лівії. Воно очікується в суботу, 19 березня. Операцію планується розпочати протягом декількох годин після саміту в Парижі, в ході якого високопоставлені особи обговорять резолюцію Радбезу ООН щодо Лівії.

Раніше президент США Барак Обама поставив ультиматум Муаммару Каддафі, вимагаючи негайного припинення вогню, відведення військ від Бенгазі, при цьому пообіцявши не починати сухопутну операцію на території арабської республіки.

clipnews