Інфікованих пацієнтів в Україні все частіше відмовляються лікувати. Про це заявили на цьому тижні активісти Всеукраїнської мережі людей, що живуть із ВІЛ. Зокрема, кожен п‘ятий лікар в Україні відмовляє пацієнтові з ВІЛ. Їх не забирає швидка, їх не обстежують і не оперують.
Одною з причин цього є те, що в Україні зашкалює рівень інфікування медиків.
За словами лікарів, гіпотетично, вбити вірус ВІЛ можна, якщо впродовж дванадцяти годин після контакту з зараженою кров‘ю, випити спеціальний препарат. Проте, він не рятує від гепатиту С.
Як повідомляється, у США відсоток інфікування медиків гепатитом не дотягує до двох, в Україні – утричі більший.
У спецзакладах, де відмовити інфікованим не можуть, оперують у двох парах стерильних рукавичок. Навіть у найвправніших за операцію змінюється по 20-30 пар. Медики говорять про нібито існування більш надійних “кольчужних рукавичок”, проте дістати їх майже неможливо – журналістам, зокрема, такі рукавички знайти не вдалося.
Єдине, що пропонує Міністерство охорони здоров‘я як альтернативу тонким рукавичкам по 3 грн. – неопренові, по 30 грн., з трохи міцнішої гуми. Кольчужні ж на підпільному ринку можуть коштувати навіть 1500 грн.
Зазначимо, ситуацію ускладнює те, що хірург, який підхопить інфекцію і заразить інших хворих, нестиме кримінальну відповідальність. У деяких країнах пацієнт зобов’язаний попередити про вірус. Лікар захищається і оперує. В Україні ці двоє можуть домовитися лише про суму “винагороди” за ризик.
За словами самих лікарів, якщо десять років тому хірург мав справу з інфікованим раз на рік, то тепер – кілька разів на місяць. Рано чи пізно це питання ставатиме кілька разів на день.