Долю закарпатських історичних пам’яток обговорили в облдержадміністрації

У Закарпатті налічується 19 населених пунктів, які віднесені до історичних ареалів, проте жоден, за виключенням Ужгорода, не має історико-архітектурного плану. Область також не може похвалитися жодним історико-архітектурним чи національним заповідником. До прикладу, таку ж кількість замків має Тернопільська область, де є заповідник «Замки Тернопілля», у Закарпатті ж створення такого – поки лише на стадії обговорення.
– З десяти замків краю експлуатуються Ужгородський та Мукачівський, інші – на стадії якогось віртуального відновлення. На ці всі замки є охоронні паспорти. Якщо найближчим часом не розпочати їх реконструкцію – ми їх ризикуємо втратити, – наголосив Андрій Жига, головний архітектор Закарпаття.
Учасники зустрічі звернули увагу на те, що потрібно нормативними документами встановити мораторій проведення ремонтних робіт, реконструкцій, надбудов без чіткого узгодження з архітектурно-художньою радою, відповідними органами.
–У цьому напрямку потрібно починати системну роботу. Паспортизувати об’єкти, щоб знати з чим працювати і чітко визначити що саме робити, резюмував очільник Закарпаття Олександр Ледида.
За результатами зустрічі було вирішено створити робочу групу, яка готуватиме матеріали на сесію обласної ради для вирішення проблемного питання, створити фонд, який займатиметься відродженням історичних пам’яток, взяти до уваги досвід Тернопільської області по створенню заповідника замків.Прес-центр ОДА


clipnews