До речі, окрім Закарпатської області проект реалізовуватимуть ще й у Житомирській, Донецькій та Одеській Областях, зазначив пан Сладек. Упродовж семінарів у співпраці із авторитетами, вчителями та методистами цих областей будуть спільно розроблені методичні вказівки тренера, що міститимуть фактичну інформацію, завдання та інші проекти відповідних методик із вивчення у середніх школах основних тем європейської інтеграції. А саме: «Європейські цінності», «Європейське громадянство», «Безпека та спільні європейські інституції», «Економічні
аспекти інтеграційного процесу в Європі», «Європа в школі».
Саме учасники освітньої програми стануть співавторами тестів, підготовлених спеціально для середніх шкіл в Україні. А це, до речі, забезпечить подальшу апробацію матеріалів на практиці (розгляд проблем, включених у проект, уже під час навчання своїх колег). Якщо робочі матеріали виявляться ефективними, то навчання поширять і на інші регіони України.
Проект допоможе формуванню ширшої мережі методистів середніх шкіл
із 4 областей, які зможуть працювати як мультиплікатори європейської думки серед своїх колег і як місцеві авторитети у своєму домашньому середовищі, наголошує заступник директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Герцог. Натомість кінцевими одержувачами допомоги стануть учні середніх шкіл в Україні, котрі володітимуть загальною інформацією про інтеграційні процеси, а також матимуть відповідні навики. Останні дадуть їм можливість брати участь у проектах ЄС для України та реф^ лектувати і впливати на підтримку інтеграції України до європейських структур.
Маріанна ШУТКО, “Новини Закарпаття”