ЗМІ: Муамар Каддафі залишив Лівію

Полковник Муамар Каддафі покинув Лівію, попрямувавши в одну з країн Латинської Америки, імовірно, до Венесуели або Бразилії.

Про це повідомляє телеканал “Аль-Арабія” з посиланням на джерела у лівійській опозиції.

Як відзначає телеканал, непрямим доказом від’їзду Каддафі є те, що зі столиці Тріполі до цього часу пішли всі підрозділи державної служби безпеки.

Проте, допускається, що чутки про від’їзд лівійського глави можуть бути “сфабриковані” з вказівки самого Каддафі.

Комментуючи події, лідер Фронту національного порятунку Лівії Ісса Мансур заявив, що опозиція “не погодиться на збереження влади в руках одного з синів Каддафі”. Він не виключив приходу до влади військових із числа тих армійських офіцерів, які перейшли на бік повсталого народу.

У свою чергу, лідер Партії справедливості (“Аль-Адалят”) Мухаммед Шаллюф зажадав “проведення суду над полковником Муамаром Каддафі та його клікою”. Він повідомив, що в містах на сході країни “встановлено народне правління”. За його словами, всі лівійські племена приєдналися до революції.

Раніше секретар Вищого народного комітету (прем’єр-міністр Лівії) аль-Багдаді Алі аль-Махмуді під час зустрічі у Тріполі з послами країн Євросоюзу заявив, що Лівія “має право приймати будь-які заходи” для забезпечення національної єдності.

“Лівія має право приймати будь-які заходи для збереження своєї єдності і стабільності, для захисту своїх природних багатств і підтримання відносин з іншими країнами”, – підкреслив прем’єр. Він повідомив про наявність “точних і руйнівних планів з перетворення Лівії в базу терористів”.

На думку глави лівійського уряду, народні хвилювання останніх днів – один з пунктів чітко продуманого якимись силами плану, спрямованого на те, щоб зробити із Лівії оплот тероризму.

Нагадаємо, місто Бенгазі наразі майже повністю знаходиться під контролем опозиції, в її руках опинилося і важливе місто Ель-Бейда, повідомляють ЗМІ. Практично весь схід Лівії зараз вийшов з влади уряду.

Також у неділю ввечері, 20 лютого, спалахнули запеклі сутички між прихильниками і супротивниками Каддафі у самому серці лівійської столиці Триполі, де до цього часу зберігалася спокійна ситуація.

Як повідомив катарський супутниковий телеканал “Аль-Джазіра”, сутички, у які залучені кілька тисяч чоловік, відбуваються на Зеленій площі столиці, де повинен був відбутися концерт на підтримку Каддафі.

Нагадаємо, у неділю, 20 лютого, влада намагалася відновити контроль над містом за рахунок дій перекинутих у Бенгазі елітних частин, які діють невеликими групами, нападаючи на демонстрантів і проводячи зачистку цілих вулиць. У результаті цієї спецоперації загинуло до 200 чоловік, десятки людей отримали поранення.

clipnews