Журналіст звернувся до прокуратури із заявою про корупцію секретаря Ужгородської міськради

Про корупцію в Україні, здається, не говорить і не пише хіба що лінивий. Починаючи від Президента – і завершуючи будь-яким політиком вищого чи навіть найнижчого рівня в Україні. Борються всі, а подолати цю корупцію ми ніяк не можемо – вона «раковими метастазами» продовжує руйнувати державу.

 

Минулої п’ятниці ужгородський журналіст звернувся до прокурора Ужгорода із офіційною заявою, вимагаючи порушити провадження з приводу дій секретаря Ужгородської міської ради В.І.Щадея, які мають явні ознаки корупційного діяння.

 

Приводом звернення до прокуратури міста стала офіційна відповідь секретаря Ужгородської міської ради на звернення до голови міста Ужгорода Віктора Погорєлова у зв’язку із необхідністю подачі доказів в порядку ст. 60 ЦПК України по цивільній справі за позовом заступника прокурора Малинича Андрія Андрійовича про захист честі, гідності, та ділової репутації із одноразовим стягненням з журналіста Кошути М.П. 50 тисяч моральної шкоди, яка розглядається в даний час в Ужгородському міськрайонному судді. Журналіст у звернені до міського голови просив видати йому виключно завірену належним чином копію його ж звернення, поданого 10.09.2010 року в Ужгородську міську раду та озвученого на засіданні V сесії міської ради V скликання, яке є предметом розгляду в судді.

 

 Однак, проявляючи «ініціативу», дуже схожу на корупційну зацікавленість, та діючи в інтересах заступника прокурора міста Ужгорода Андрія Малинича (про хабарництво якого та про мільйоні статки, здобуті у такий спосіб, роками пишуть закарпатські ЗМІ), секретар ради В.І.Щадей, по-перше, не видав завірену копію оригінала звернення (що, власне, від міської влади і вимагалося), а натомість, намагаючись дезорієнтувати суд та вплинути на його думку в процесі розгляду поданих сторонами доказів), виклав у офіційній відповіді на офіційну вимогу свої власні, Щадеївські судження на користь заст. прокурора міста Андрія Малинича. Зокрема, В.І.Щадей повідомляє, що зміст зареєстрованого звернення відрізняється від тексту виступу, озвученого безпосередньо на сесії, та посилається на стенограму виступу та аудіозапис ходу сесії, який він особисто перед цим передав представнику позивача Малинича А.А. – Гончарову В.В., згідно із його запитом.

 

 Враховуючи вищенаведене, важко зробити інший висновок, крім того, що «плаває на поверхні»: у вказаних діях секретаря ради В.І.Щадея вбачаються не тільки порушення прав журналіста щодо одержання офіційної інформації з Ужгородської міської ради, але й корупційна зацікавленість у результаті розгляду вказаної справи в Ужгородському міськрайонному судді.

 

Про корупційні схеми ужгородської міськради та прокуратури Ужгорода місцеві ЗМІ вже повідомляли неодноразово.

 

 

clipnews