Вперше в Україні син через суд позбавив матір батьківства (відео)

В Одеській області син через суд уперше в Україні позбавив матір батьківських прав. Хлопець утомився від неуваги матері, яка шість років тому покинула його на виховання бабусі, і зовсім не цікавилася долею рідного сина. Під час судового процесу 17-ти річний юнак самостійно виступав позивачем і виграв суд.

Віктор Олійніченко вже впродовж семи років живе з бабусею у передмісті Білгород-Дністровського. Пенсіонерка Валентина Василівна згадує – дитина в якийсь момент чомусь стала тягарем для власної матері.

За словами бабусі, у 2004 році матір прийшла до школи і принесла речі дитини. Вона сказала, щоб хлопчик відтепер йшов жити до бабусі. Дитина образилася на матір, а після того, як вона вдарила його й зовсім пішов від неї.

Відтоді хлопця і виховує бабуся. Віддала його на танці, постійно збирала до школи. За весь час матір зовсім не цікавилася долею сина. Навіть коли той виступав у Києві, де нині вона живе. Віктор не витримав і звернувся до суду.

Випадок Віктора Олейніченка може стати прецедентом в Україні, кажуть представники служби у справах дітей. З 2005-го року діти від 14-ти років дістали право ініціювати такі позови, і хлопець перший, хто ним скористався.

Віктор Олейніченко майже самостійно домігся отримання статусу “сирота” за живих батьків. Тепер, за рішенням суду, Віктор одержує підвищену стипендію – півтори тисячі гривень, безкоштовне харчування та проїзд у транспорті. Крім того, соціальну виплату в розмірі тисячі гривень на місяць та пільги під час навчання. На квиток у життя чекає тільки від держави. На його подальшу долю ні мати, ані ув’язнений батько юридично вже вплинути не можуть.

clipnews