В Україні з’явиться “свій” кросовер

Корпорація “Богдан” закінчує випробування cross-універсала Богдан 2111 Cross і готується до його серійного виробництва на черкаському заводі.

Відмінними рисами “Богдан Cross” стане збільшений до 195 мм кліренс, посилена підвіска, а також інші бампера, грати радіатора, накладки на арки, змінений салон. Головною конкурентною перевагою “Богдан Cross” стане ціна, адже вартість авто буде починатися з 10 000 доларів, а версія з “автоматом” буде всього на 1000 доларів дорожче.

Автомобіль надійде в продаж у виконанні з механічною КПП, а також з безступінчатим “варіатором” європейського виробництва. Як повідомляє AUTO-Consulting, перші автомобілі надійдуть до дилерської мережі вже в травні. Найдоступніший cross-універсал буде представлений на ринку вже під брендом “Богдан”.

Перший дослідний екземпляр cross-універсала був представлений на Sia’2010, і викликав велике зацікавлення у дилерів. Споживачі давно чекали такий автомобіль: невибагливий, універсальний, щоб на ньому можна було проїхати по глибокому снігу, легкому бездоріжжю, легко штурмувати бордюри і відшукати місце для парковки. Керуючись такими критеріями вибору, більшість споживачів вибирають позашляховики або кросовери. Але статистика показує, що 95% часу такі автомобілі проїжджають по асфальту.

Альтернативою позашляховикам можуть стати і cross-універсали, наприклад, Subaru Outback, Volvo XC70, Skoda Octavia Scout, але ціна таких автомобілів “кусаються”.

У корпорації “Богдан” відзначили дану тенденцію і вирішили запропонувати ринку недорогий, але функціональний крос-універсал. Спочатку, його планували випустити тільки з механічною коробкою передач, але більшість споживачів відзначали, що хотіли б подібний автомобіль із коробкою-“автомат”.

За основу нового кросовера був узятий універсал Lada-111, який зараз виробляють на заводі “Богдан” у Черкасах. Кліренс був збільшений до 195 мм, що дозволяє автомобілю легко брати штурмом всі міські перешкоди. У зв’язку з цим була посилена підвіска, встановлені інші пружини і амортизатори.

Зовні “Богдан” Cross також відрізняється. Спереду з’явився бампер нової форми, в який інтегровані круглі протитуманні фари. Тепер вони встановлені вище від дороги і не так брудняться, як на “одинадцятій”. З’явилося нове облицювання радіатора, завдяки якій Богдан Cross став виглядати “доросліше”. Над колісними арками з’явилися пластикові розширювачі.

У салоні також будуть зміни. З’явиться мультимедійна система з ЖК-екраном, на який можна вивести відео, навігаційну карту, або меню аудіосистеми, телефонні номери і т.п. Автомобілі отримають Bluetooth. У комплектації будуть доступні електропідйомники всіх вікон, підігрів сидінь, електроуправління і підігрів дзеркал.

На Богдан 2111 Cross будуть встановлювати і безступінчатий варіатор європейського виробництва. У цьому випадку на приладовому щитку з’явиться індикація включеного положення КПП традиційного виду: P, R, N, D.

В управлінні варіатором ніяких особливостей немає. Богдан Cross особливо не втратив у динаміці, і 89-сильний 16-клапанний двигун непогано крутиться. Розгін у режимі “газ в підлогу”, традиційно для варіатора, проходить на одній “ноті”, але звук двигуна особливо не докучає. У звичайному міському режимі варіатор плавно змінює передавальне число, в залежності від швидкості руху.

Найважливіше питання – вартість. Як повідомили в корпорації “Богдан”, вартість версії з варіатором складе близько 11000 доларів, що буде безпрецедентно для українського ринку. Таких універсальних автомобілів з автоматичною КПП за такі гроші в Україні просто немає.

Богдан планує встановлювати такий варіатор і на інші моделі черкаського виробництва. Перші автомобілі в салонах очікуються вже в травні.

clipnews