Українці дізналися як заощадити на електроенергії

Вартість електроенергії вночі дешевша, аніж удень. Про це мало хто з українців здогадується. У Німеччині ж про можливості економії на оплаті електроенергії по телебаченню транслюють рекламу.

Для прикладу, Чернігівська ТЕЦ працює досить потужно уночі. Вона працює на вугіллі. Котел ТЕЦ своєю парою крутить турбіну, яка приводить у дію генератор. Він працює і вночі, коли попит на електроенергію падає, а витрачати її кудись треба.

Також існують лічильники, які налаштовані на два тарифи – на денний та на нічний. Різниця у них в коефіцієнті. Т2 на лічильнику – це денні показники, вони йдуть за повну вартість, а Т3 – нічні кіловати, майже на третину дешевше.

Лічильники є і тритарифні – з ними вночі кіловат/година коштує менше десяти копійок. Проте в ранкові й вечірні години пік – доведеться переплачувати. І лічильник встановлювати – власним коштом.

Показники напруги на тому ж лічильнику – ще одне нагадування, що можна зекономити. Відхилення від двохсот двадцяти вольт на десять відсотків – і платити можна ще на чверть менше.

За інформацією керівника головного управління з питань захисту та прав споживачів КМДА Костянтина Соляника, комісія робить свій висновок, де вказує терміни, параметри електроенергії, які були. На ці терміни йде зменшена ціна на 25%.

Німці Сільке та Хольгер – якщо якість електро-енергії чи запропоновані ціни їх не влаштують – компанію-постачальника мають можливість змінити. Ті, зі свого боку, можуть без попередження підвищувати тарифи.

Втім, на відміну від українських споживачів, які самотужки розкривають майже державну таємницю дешевшої нічної електрики, німецьким клієнтам електро-компанії демонструють цілковиту відкритість. І дозволяють будь-якої миті на моніторі комп’ютера відстежити, скільки кіловат/годин вони марнують.

Нагадаємо, з 1 лютого на 30% зросли тарифи на електроенергію для населення, яке споживає щомісяця понад 150 кіловат на годину. Також збільшені тарифи на водопостачання: у Києві на 11%, в інших містах – до 15%. У столиці, до того ж, майже на третину дорожчає централізоване опалення і гаряче водопостачання.

clipnews