Україна представила новітній танк на виставці озброєнь (фото)

Україна представила на міжнародній виставці озброєнь IDEX-2011 новітній танк “Оплот”.

Офіційне відкриття 10-ї ювілейної виставки IDEX-2011 відбулося у неділю, 20 лютого, в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати).

Перший зразок танка “Оплот”, розробленого Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ), демонструється у рамках експозиції України, організованої державною компанією “Укрспецекспорт”.

Українські військові конструктори називають танк “Оплот” однією з найсучасніших машин у своєму класі. Перед його відправкою на виставку генеральний конструктор зі створення бронетехніки та артилерійських систем України Михайло Борисюк заявив, що “Оплот” є принципово новою машиною, яка створена на рівні сучасних світових аналогів.

“За основними характеристиками – бойовою міццю, мобільністю та захистом – танк “Оплот” перебуває на рівні кращих світових зразків”, – сказав Борисюк.

За даними конструкторів, в “Оплот” внесено низку удосконалень. Зокрема, він має нову зварно-катану башту, вмонтовану динамічну броню нового покоління, двигун потужністю 1200 к.с., тепловізійні приціли, а також інші системи, які якісно поліпшили вогняні, ходові та захисні властивості машини.

Ключовою особливістю танка є наявність високоточного керованого озброєння, яке дозволяє вести вогонь з гармати керованою ракетою “Комбат” з лазерним наведенням й уражати цілі на відстанях до 6000 м.

“Оплот” оснащений 125-міліметровою гарматою (боєкомплект із 40 пострілів: бронебійно-підкаліберні, уламково-фугасні, кумулятивні боєприпаси та керовані ракети), має 12,7- і 7,62-міліметрові кулемети, вмонтований динамічний захист новітнього покоління типу “Ніж-2”, комплекс оптико-електронної протидії “Варта”.

Танк призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) повітряних цілей, що летять низько на малих швидкостях, в умовах вогняної протидії супротивника.

Вирішення широкого кола бойових завдань можливе у різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умовах в діапазоні температури повітря від мінус 40 до плюс 55 градусів, відносній вологості повітря до 98% при температурі плюс 25 градусів, висоті до 3000 м над рівнем моря і високій запиленості повітря.

“Оплот” має сьогодні найвищий у світі рівень захисту серед своїх аналогів, зокрема, від боєприпасів тандемного типу”, – наголосив під час демонстрації машини представник ХКБМ.

Крім танка “Оплот” ХКБМ демонструє в Абу-Дабі новий колісний бронетранспортер БТР-4 з двигуном 3-ТД і бойовим модулем “Парус”, створений харківським військовими конструкторами.

У загальній експозиції України на виставці IDEX-2011 представлені також модернізований танк Т-72Б з двигуном 5-ТДФМ (1050 к.с.), бойова машина піхоти БМП-1М з бойовим модулем “Шквал”, вантажний автомобіль “КрАЗ” 5233ВЕ.

Виставка в Абу-Дабі триватиме до 24 лютого включно.

clipnews