У Лівії триває “справжнє пекло”: Каддафі відправив сина втихомирити опозицію

20 лютого в ході безладів в Лівії загинули, щонайменше, 150 осіб, ще 300 людей отримали поранення. Кілька десятків поранених залишаються в критичному стані. ЗМІ наголошують, що режим Каддафі бореться за своє виживання, ставка – доля сім’ї Каддафі.

Операцією з розгрому сил антиурядової опозиції в другому за розміром місті Лівії – Бенгазі керує син Муамара Каддафі 37-річний Сааді.

Як пише газета “Аш-Шарк аль-Аусат”, представники лівійського Революційної історичної ради зажадали від Муамара Каддафі передати владу армії. Міністр юстиції Лівії тим часом пішов у відставку на знак протесту проти насильства.

Інформація, що надходить з Лівії, уривчаста і найчастіше суперечлива. Влада вжила заходів для припинення зв’язку із зовнішнім світом, відключивши в країні мобільний стільниковий зв’язок і позбавивши громадян доступу до інтернету.

Радіостанція “Коль Ісраель” передає, що в Бенгазі тривають найбільш запеклі зіткнення. Урядові війська застосували проти демонстрантів бойові гелікоптери та іншу військову техніку. За деякими повідомленнями, при цьому бійці сил безпеки залишаються в укріпленому комплексі, а іншу частину міста контролюють опозиціонери.

Режим Каддафі бореться за своє виживання, ставка – доля сім’ї Каддафі. Саме цим пояснюються несподівано жорстокі дії влади в спробі зупинити опозиційну хвилю, яка зародилася на сході країни, відзначила радіостанція ВВС.

Згідно з отриманою інформацію, в Бенгазі зберігається ситуація повної невизначеності. Залишилися вірними уряду війська зосереджені на території військового комплексу в східній частині міста. “Військовослужбовці бояться виходити з розташування частини і ведуть звідти обстріл міських кварталів, – передає телекомпанія Sky News. – При цьому вони застосовують важку стрілецьку зброю, включаючи великокаліберні кулемети”.

“Справжнє пекло” у лівійському Бенгазі – війська ведуть вогонь по демонстрантах, до 200 загиблих. За межами цього об’єкта, який включає декілька казарм, практично всі міські будівлі знаходяться в руках антиурядової опозиції. Підтверджуються також повідомлення про те, що частина армійських підрозділів перейшла на бік опозиції.

Влада намагається зараз відновити контроль над містом за рахунок дій перекинутих в Бенгазі в минулу суботу елітних частин. Останні діють невеликими групами, нападаючи на демонстрантів і проводячи зачистку цілих вулиць.

Європейські ЗМІ повідомляють, що серед спецпідрозділів, якими командує молодший син Каддафі – Хаміс, є загони найманців з країн Африки та Азії.

Тим часом у столиці країни – Тріполі зберігається спокій, уряд повністю контролює ситуацію. Владою введено тотальне ембарго на поширення неофіційної інформації про події у країні.

На думку європейських аналітиків, поки влада зможе не допустити великих зіткнень в Тріполі, режим Муамара Каддафі збереже шанси втриматися при владі в Лівії.

Однак, на думку BBC, нинішні події підривають основу режиму, так як Каддафі керував Лівією протягом останніх чотирьох десятиліть за рахунок підтримки хиткого балансу між центром і старійшинами основних племен країни. “Зараз цей баланс порушений, що може в середньостроковій перспективі поставити під загрозу стабільність лівійського уряду”, – зазначила радіостанція.

clipnews