У Грузії вперше відзначають День радянської окупації

У Грузії вперше офіційно відзначають День окупації. Рішення про оголошення 25 лютого жалобною датою раніше ухвалив грузинський парламент.

25 лютого 1921 одинадцята червона армія на чолі з Серго Орджонікідзе вторглася до Грузії і в результаті нетривалих боїв зайняла Тбілісі. Орджонікідзе направив до Москви Йосипу Сталіну коротку телеграму: “над Тбілісі майорить червоний прапор, хай живе радянська Грузія”.

Офіційні заходи почалися в передмісті Тбілісі, у селищі Коджорі, де 90 років тому група молодих курсантів тбіліського військового училища безуспішно намагалася зупинити сили радянської армії. У п’ятницю до пам’ятника на честь загиблих поклали вінки представники правлячої партії та опозиції, демонструючи тим самим повну єдність в оцінці тих подій.

Музей окупації підготував нову експозицію, що розповідає про хід бойових дій.

У Горі за рішенням місцевої влади перейменовано кілька вулиць, які досі носили імена відомих більшовиків і революціонерів.

У Тбілісі та інших містах відбулися лекції, семінари та шкільні уроки про останніх боях за незалежність Грузії. А телеканали демонструють документальні фільми, автори яких закликають “не забувати уроки історії”.

clipnews