Ряд світових лідерів привітали відставку Хосні Мубарака, який займав пост президента Єгипту з 1981 року.
В свою чергу, Верховна рада Збройних сил Єгипту, яку очолює нині міністр оборони Хусейн Тантаві оголосила, що готує кроки до “втілення законних прагнень народу”.
Нагадаємо, 11 лютого віце-президент Єгипту Омар Сулейман оголосив, що президент Хосні Мубарак пішов у відставку і передав керівництво справами держави Вищій раді Збройних сил.
Цю заяву з радістю зустріли десятки чи й сотні тисяч єгиптян, які зібралися на демонстрації, зокрема, на головному місці цих протестів, площі Тахрір (“Визволення”) в центрі столиці Єгипту Каїра. Вони вигукували “Народ скинув режим!”
Рішення Мубарака про відставку на 18-й день протестів широко вітають і в світі.
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав до “прозорого, впорядкованого і мирного переходу влади” в Єгипті і до “вільних, чесних і вартих довіри” президентських виборів, які мали б привести до встановлення цивільної влади.
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон теж закликав до переходу влади в Єгипті до цивільних людей як елементу ширшого переходу до “вільного, демократичного і вільного” Єгипту.
А канцлер Німеччини Анґела Меркель назвала події в Єгипті “історичним моментом змін” і закликала цю країну дотримати мирний договір із Ізраїлем.
Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ Катрін Аштон привітала рішення Мубарака і заявила, що він “почув голос єгипетського народу”.
У Сполучених Штатах віце-президент Джо Байден теж привітав рішення Мубарака і назвав його “поворотним моментом” в історії Єгипту і всього регіону.
Він також закликав поважати права єгиптян і заявив, що перехід влади мав би стати незворотньою зміною і узгодженим на переговорах шляхом до демократії.
А Білий дім оголосив, що з телевізійною заявою з приводу подій у Єгипті виступить і президент США Барак Обама.
Нагадаємо, 24 січня Єгипет охопили хвиля протестів з вимогою відставки президента Мубарака.
Поліція і сили безпеки намагалися розігнати демонстрантів за допомогою водометів, гумових куль та сльозогінного газу. У відповідь маніфестанти почали закидати поліцейських камінням.
30 січня у курортне місто Шарм-еш-Шейх введені війська. Деякі країни світу почали організовувати евакуацію своїх туристів з курортів Єгипту.
1 лютого на вулиці єгипетських з протестами міст вийшло понад два мільйони людей. Після початку переговорів між протестувальниками та владою, Мубарак заявив, що не піде зі своєї посади, але на наступних виборах балотуватися не збирається.
5 лютого керівництво правлячої Національно-демокартичної партії, включаючи сина президента країни Гамаля Мубарака, подало у відставку.
11 лютого Хосні Мубарак офіційно подав у відставку.
TSN.UA