Суд відпустив свободівців, затриманих за підпал угорського монумента

Про це повідомила прес-служба ВО «Свобода».

Як повідомив голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» Олег Куцин, представники МВС під час затримання вели себе брутально та відмовили свободівцям у праві на адвокатський захист. Після того як Олег Куцин відмовився давати свідчення без адвоката, його перевезли у Сваляву, де дві доби утримували у камері з кримінальними злочинцями. Голові Закарпатської «Свободи» за весь час перебування не давали харчів та води.

Свободівцям також пред’явили звинувачення за ч.2 ст.296 Кримінального кодексу України «Хуліганство», тобто «грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, яка передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років» за підпал угорського імперського монумента на Верецькому перевалі. Свободівців будь-якої миті можуть повторно заарештувати за цим звинуваченням.

Суд ще вирішить чи можливо трактувати дії свободівців як явну неповагу до суспільства, що супроводжувалася особливою зухвалістю та цинізмом.

clipnews