Протести в Лівії вийшли з-під контролю: відключено Інтернет, понад 80 загиблих

Ситуація в Лівії все більше виходить з-під контролю. Влада ввела війська і бронетехніку в друге за величиною місто країни Бенгазі.

У ніч на суботу в Лівії був відключений доступ до Інтернету. Раніше опозиція узгоджувала акції протесту через соціальні мережі. У низці районів, охоплених заворушеннями, почалися відключення електрики.

Підрахунок загиблих під час заворушень йде на десятки. За даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, жертвами сутичок стали щонайменше 84 людини. Такі дані були отримані на основі телефонних інтерв’ю зі співробітниками лівійських госпіталів і очевидцями. Повідомляється, що у багатьох загиблих кульові поранення. Серед них – 13-річний хлопчик.

Контроль над третім за величиною лівійським містом Ель-Бейда перейшов до демонстрантів після того, як їх підтримала місцева поліція. У західних ЗМІ з’явилася інформація, що кількох поліцейських, які намагалися розігнати маніфестацію, розлючений натовп схопив і повісив. Підтверджень цьому поки немає. Відомо, що місто взяли в кільце урядові війська.

Загалом інформація про сутички надходить з п’яти лівійських міст, проте в столиці країни Тріполі обстановка, у порівнянні зі східними частинами, залишається спокійною.

Провідна проурядова газета “Захф Ахдар” закликала жорстко припинити виступи опозиції. “Народна влада, Джамахірія, революція і полковник Каддафі – священні лінії. І той, хто спробує перетнути або хоча б наблизитися до них – самогубець і грає з вогнем”, – йдеться в статті офіційної газети.

Масові демонстрації в Лівії проходять з 17 лютого. Учасники акцій протесту вимагають відставки полковника Муаммара Каддафі, який є рекордсменом арабського світу за тривалістю перебування при владі – він беззмінно керує країною вже понад 40 років (з 1969-го).

Лівійців надихнув приклад успішних революцій в Тунісі та Єгипті, де масові протести призвели до зміни влади.

Почалися заворушення і в інших арабських країнах, зокрема неспокійно в Бахрейні, де військовослужбовці урядової армії застосували вогнепальну зброю проти демонстрантів.

clipnews